SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Szafrański kończy bloga Jak Oszczędzać Pieniądze. „Pora na blogową emeryturę”

Jak Oszczędzać Pieniądze, jeden z najpopularniejszych blogów o tematyce finansowej, nie będzie już aktualizowany. - Mentalnie szykowałem się do tej decyzji już od dłuższego czasu. Pora na blogową emeryturę - poinformował jego autor Michał Szafrański.

Michał Szafrański, fot. newseriaMichał Szafrański, fot. newseria

Michał Szafrański swoją decyzję o zawieszeniu prowadzenia Jak Oszczędzać Pieniądze ogłosił w dziesiątą rocznicę uruchomienia bloga. Zwrócił uwagę, że dekadę temu miał wrażenie, że w polskim internecie brakuje rzetelnych blogów o finansach osobistych.

- Jednak dzisiaj coraz częściej mam poczucie, że co miałem na blogu napisać, to już napisałem i że tematy, które są dla mnie aktualnie interesujące - są dosyć niszowe i nie mam przekonania, że warto je tu poruszać albo, że powinienem je tu poruszać - stwierdził.

- Z drugiej strony - istnieje już cała masa dobrych blogów finansowych, które niosą dalej ten kaganek oświaty i dzięki którym czuję się „rozgrzeszony” - że ja już tego robić nie muszę. Trochę jak sztafeta. Przebiegłem swój dystans i uważam moją zmianę za zakończoną - dodał autor Jak Oszczędzać Pieniądze.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Szafrański zaznaczył, że w lutym 2023 roku skończy 50 lat i chce już w pełni korzystać z niezależności finansowej, którą sobie zapewnił. - To dla mnie dosyć symboliczny moment rozpoczynający kolejną dekadę życia, w której to, co postrzegam jako „pracę”, chcę już traktować wyłącznie jako „element uzupełniający”. Ten czas chcę współdzielić przede wszystkim z najbliższymi – póki jeszcze go mam :) - wyjaśnił.

Jak Oszczędzać Pieniądze dalej z rankingami

Wszystkie dotychczasowe treści na Jak Oszczędzać Pieniądze nadal będą dostępne, natomiast nie będą już pojawiały się nowe wpisy. - Dla jasności: pewnie całe życie będę w taki czy inny sposób pracował, bo to lubię. Ale to czego nie lubię - to nieuzasadnione oczekiwania w stosunku do mojej osoby. Stąd też między innymi motywacja do „zdjęcia sobie z głowy” bloga jako takiego - zaznaczył Szafrański.

Na blogu dalej będzie też aktualizowany ranking lokat i kont bankowych. - Kiedykolwiek do niego nie zajrzycie, to znajdziecie tam zawsze aktualne informacje. Gdyby miało się to zmienić, to po prostu to zakomunikuję a sam ranking - usunę - zaznaczył autor.

Michał Szafrański zapowiedział, że nadal będzie aktywny na uruchomionej dwa lata temu platformie Klan Finansowych Ninja dla osób najbardziej zainteresowanych rozwojem w zakresie finansów osobistych. Platforma ma obecnie prawie 5 tys. członków, uczestnictwo jest odpłatne, nowe osoby są przyjmowane w ramach cyklicznych naborów. Już w 2020 roku sprzedaż subskrypcji do Klanu Finansowych Ninja przyniosła 1,8 mln zł przychodów.

- Dzisiaj wielu Klanowiczów znam osobiście lub przynajmniej z imienia i nazwiska, dyskusji i poglądów, którymi dzielimy się zarówno na forum, jak i w trakcie spotkań online i tradycyjnych. To bardziej przypomina spotkania w zamkniętym gronie dobrych znajomych, niż publiczną obecność w internecie, gdzie - nie oszukujmy się - większość z Czytelników jest dla mnie po prostu anonimowa - opisał Szafrański.

Michał Szafrański z książkami i podcastem

Przez dekadę w ramach bloga Jak Oszczędzać Pieniądze opublikowano kilka kursów i szkoleń dotyczących finansów osobistych. Michał Szafrański przez lata przygotowywał podcast Więcej niż Oszczędzanie Pieniędzy (ukazały się jego 143 odcinki).

W 2016 roku Szafrański w ramach self publishingu wydał książkę „Finansowy ninja”, która sprzedała się do tej pory w ponad 110 tys. egz. W 2018 roku ukazała się jego kolejna książka: „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”.

Michał Szafrański od lat jest jednym z najpopularniejszych blogerów finansowych. W 2019 roku otrzymał Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska za cykl artykułów na blogu o lokatach strukturyzowanych oraz kondycji Idea Banku i Getin Noble Banku. W połowie ub.r. zaczął promować, nie pobierając za to wynagrodzenia, platformę inwestycyjną Finax.

Dołącz do dyskusji: Michał Szafrański kończy bloga Jak Oszczędzać Pieniądze. „Pora na blogową emeryturę”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
da
Pamietam jak uczył golić się w mydlinach po umyciu rąk. Tego nie praktykuje, ale wodę do spłukiwania kibla odkładam po zmywaniu. Zwroty rządu 200 złotych w 60-tysiecznym mieście, ale na Bródnie też tak mam.
odpowiedź
User
Aderil
Polacy lubią jak ktoś im powie, że powinni oszczędzać wodę.
Sami z siebie nigdy by też nie wpadli na to, że trzeba wydawać mniej niż się ma w portfelu.

Więc zrobił karierę mędrek z prawdami objawionymi i sponsorowanymi wrzutkami banków.
odpowiedź
User
Adrian
Prawda jest taka, że od dwóch lat na tym blogu właściwie nic się nie działo. Poszedł w jakieś oferty płatne, a sorry, nie wydam 700 zł rocznie na to, żeby się dowiedzieć, jak oszczędzać.
odpowiedź