SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

iOS 16 z nowym ekranem blokady, zmienionymi widżetami i edycją wiadomości

Podczas konferencji WWDC 2022 Apple zaprezentowało nowy system iOS 16. Wśród nowości znalazły się między innymi nowa obsługa ekranu blokady i bardziej przydatnymi widżetami. System ma także nowy system powiadomień oraz obsługę wiadomości.

W poniedziałek koncern Apple rozpoczął konferencję WWDC 2022, przeznaczoną dla deweloperów aplikacji i partnerów firmy. Jedną najważniejszych nowości jest system iOS 16 przeznaczony do iPhone’ów.

iOS na nowo

Firma Apple oficjalnie zaprezentowała system iOS 16 z nowymi funkcjami skupiającymi się na personalizacji, komunikacji i nie tylko. Firma twierdzi, że iOS 16 przynosi zupełnie nowy ekran blokady z nowymi opcjami personalizacji.

Według zapowiedzi do ekranu blokady można swobodnie i łatwo dodawać przydatne widżety, z których da się korzystać bez odblokowywania smartfona.

Firma Apple ujawniła też zmiany, jakie system iOS 16 wprowadzi w powiadomieniach. Jest to najbardziej znacząca aktualizacja w tym obszarze od czasu wydania systemu iOS 12 w 2018 r. Tamta aktualizacja umożliwiała automatyczne grupowanie powiadomień z aplikacji, ale teraz, wraz z iOS 16, ma stać się bardziej uporządkowana.

Inna nowa funkcja nosi nazwę Aktywności na żywo i umożliwia przypinanie powiadomień działających jak widżety, takich jak wyniki sportowe na żywo z aplikacji Apple TV, które pozostają na ekranie blokady. Funkcja jest wyposażona w nowy interfejs API, z którego mogą korzystać programiści i tworzyć nowe, trwałe rozwiązania.

Apple zajął się też platformą Wiadomości. Nowe funkcje obejmują:

  • Edycja wiadomości
  • Cofnij wysłanie
  • Oznaczanie jako nieprzeczytane

Zmiany wprowadzono także w Dyktowaniu. Nowy system dyktowania pozwala łatwo przełączać się między pisaniem na klawiaturze a używaniem głosu do komponowania wiadomości.

Aby zwiększyć możliwości integracji aplikacji innych firm z Siri, Apple wprowadza interfejs API App Intents. Dzięki temu aplikacje będą mogły integrować się z Siri bez dodatkowego nakładu pracy.

Czytaj także: Jest praca w Apple. Firma szuka w Polsce PR managera

W iOS 16 popularna funkcja Live Text po raz pierwszy zostanie rozszerzona o wideo. Umożliwia ona zaznaczanie tekstu w materiałach filmowych. Pojawi się także nowy interfejs API Live Text, który pozwoli programistom wykorzystać dodatkowe funkcje.

System iOS 16 wprowadza także nowe funkcje do aplikacji Portfel. W krajach, które obsługują identyfikatory cyfrowe na platformie Wallet, użytkownicy będą mogli bezpiecznie udostępniać swoje daty urodzenia aplikacjom w celu weryfikacji wieku.

Apple Pay Later to z kolei nowa funkcja finansowania, która pozwoli klientom podzielić dowolny zakup dokonany przy użyciu Apple Pay w sklepie lub w internecie na sześć tygodniowych płatności bez odsetek. Zarządzanie płatnościami odbywa się za pośrednictwem aplikacji Wallet.

Czytaj także: iPhone 14 Pro na pierwszych renderach. Rewolucji nie będzie (wideo)

Dołącz do dyskusji: iOS 16 z nowym ekranem blokady, zmienionymi widżetami i edycją wiadomości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl