SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie można rozwiązać umowy z Polsat Box z powodu braku aplikacji HBO Max

Po uruchomieniu serwisu streamingowego HBO Max z dekoderów operatorów płatnej telewizji zniknęła aplikacja HBO GO. Abonenci Polsat Box pytali platformę cyfrową czy w związku z tym mogą rozwiązać umowy. W odpowiedzi poinformowano ich, że za to grożą kary finansowe.

Article

Serwis streamingowy HBO Max wystartował w Polsce 8 marca i zastąpił HBO GO, który pojawił się w Polsce w 2010 roku. W HBO Max można znaleźć znane produkcje HBO, takie jak „Gra o tron”, „Młody papież”, filmy Warner Bros 45 dni po premierze kinowej, nowe propozycje HBO (Max Originals), seriale o superbohaterach (DC) oraz filmy i seriale animowane (Cartoon Network).

Z platformy można skorzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej komputera, aplikacji na smartfonie lub tablecie, telewizora lub przystawki ze Smart TV (Android TV/Google TV, Tizen, WebOS) lub nowszych konsol do gier. Na razie HBO Max nie jest dostępny na dekoderach operatorów płatnej telewizji, choć prace nad aplikacją na wybrane dekodery Canal+ (4K UltraBox+, WiFi PremiumBox+) trwają.

Polsat Box informuje klientów o możliwych karach

W przypadku usunięcia z oferty kanału telewizyjnego lub treści objętych umową klienci mogą odstąpić od długoterminowej umowy z operatorem płatnej telewizji bez poniesienia konsekwencji finansowych. Część klientów Polsat Box miało w umowie zapis o obecności serwisu HBO GO, który został zlikwidowany. Skontaktowali się z ICOK (Internetowym Centrum Obsługi Klienta) czy w związku z tym mogą rozwiązać umowę.

- W odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie informujemy, że Polsat Box oferuje Abonentom jedynie prawo dostępu do serwisu HBO (takiego, jaki w danym momencie oferuje jego dostawca) i to prawo Abonenci zachowują bez zmian. Tym samym przedmiotowe zmiany nie są zmianą warunków umowy/ świadczenia usług przez Polsat Box. Klienci będą mogli nadal korzystać z treści oferowanych przez HBO Max na urządzeniach mobilnych, na stronie www.hbomax.com, na wybranych Smart TV, poprzez Apple TV 4K, Google Chromecast, wybrane konsole do gier. Wybrane treści od HBO dostępne będą również w serwisie Polsat Box Go, na dekoderach EVOBOX oraz Polsat Box 4K i Polsat Box 4K lite. Jednocześnie wyjaśniamy, że warunki Umowy nie przewidują możliwości rezygnacji z Pakietu HBO HD HBO GO - taką odpowiedź otrzymał jeden z użytkowników forum dyskusyjnego magazynu „SAT Kurier”.

W korespondencji z innym użytkownikiem operator miał zasugerować, że rozwiązanie umowy przed terminem przez wyłączenie aplikacji HBO GO może skończyć się wystawieniem niemałego rachunku. - (...) strony Umowy uprawnione są do rozwiązania współpracy z końcem Okresu Podstawowego lub w trakcie jego obowiązywania z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Przy czym zwracamy uwagę, że w razie rozwiązania Umowy przed upływem Okresu Podstawowego Abonent będzie zobowiązany do zapłaty noty obciążeniowej w wysokości nieprzekraczającej wartości przyznanej ulgi, pomniejszonej o proporcjonalną wartość za okres od dnia zawarcia Umowy do dnia jej rozwiązania. Dodajemy, że wysokość przyznanej ulgi, na dzień sporządzenia niniejszej korespondencji wynosi 1323,29 zł, natomiast w przypadku zakończenia współpracy w czasie Okresu Podstawowego, jej ostateczna wysokość zostanie podana po rozwiązaniu Umowy - miał poinformować Polsat Box. Internauci sugerują, że sprawą powinien zająć się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Co na to Polsat Box? - Polsat Box oferuje abonentom prawo dostępu do serwisu HBO Max – takiego, jaki w danym momencie oferuje jego dostawca, także w zakresie platform i urządzeń, na jakich jest dostępny – i to prawo abonenci zachowują bez zmian. Zmiana nazwy serwisu nie jest zmianą warunków umowy przez Polsat Box i nie skutkuje możliwością wypowiedzenia umowy przez klienta. Zgodnie z informacją od dostawcy usługi abonenci Polsat Box mogą korzystać z serwisu HBO Max na szeregu różnych urządzeń – poprzez stronę WWW oraz aplikacje na urządzenia mobilne, wybrane Smart TV, przystawki connected TV, konsole. Aktualnie HBO nie zapewnia aplikacji na nasze dekodery. Natomiast wybrane treści od HBO są dostępne w serwisie Polsat Box Go na dekoderach z linii EVOBOX oraz polsat box 4K i polsat box 4K lite - informuje Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa spółki Cyfrowy Polsat. Nie zdradza czy trwają prace nad aplikacją na dekodery największej platformy.

Wcześniej informowaliśmy, że pakietu z HBO nie mogą już wykupić subskrybenci serwisu streamingowego Polsat Box Go. Aby abonenci Polsat Box mogli skorzystać z serwisu, muszą posiadać albo kupić telewizor lub przystawkę na przykład z Android TV/Google TV.

Udany start HBO Max i krytyka jego użytkowników

Z danych opublikowanych przez Nielsena wynika, że w dniach 1-7 marca z serwisu HBO GO skorzystało 146 tys. użytkowników, natomiast z HBO Max tylko 8 marca, czyli w dniu debiutu platformy, aż 329 tys. Użytkownicy HBO Max częściej oglądają treści za pośrednictwem telewizorów (68 proc.) niż w przypadku HBO GO (56 proc.). HBO GO był częściej oglądany przy pomocy smartfonów (27 proc.) w porównaniu z nowym serwisem (17 proc.). Nieznacznie zmienił się udział komputerów. W HBO Max to 14 proc., a w HBO GO 16 proc.

Wielu użytkowników narzeka na braki w ofercie HBO Max. Brakuje im na przykład klasycznych produkcji w Cartoon Network czy Warner Bros. W ofercie serwisu nie pojawiły się też wybrane treści, które były dostępne w HBO GO. Na przykład film „Psi patrol”. Platforma informuje internautów za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wkrótce to się zmieni. Użytkownicy HBO Max narzekają także na problemy z polskimi napisami przy niektórych produkcjach i dźwiękiem. HBO nie odpowiada na nasze pytania w tej sprawie.

Osoby, które zdecydują się na bezpośrednią subskrypcję serwisu do końca marca i jej nie zawieszą będą płacić 19,99 zł miesięcznie.  Od kwietnia dostęp do HBO Max dla nowych subskrybentów będzie kosztował 29,99 zł miesięcznie. Ceny w przypadku innych operatorów płatnej telewizji mogą nieznacznie się różnić.

Dołącz do dyskusji: Nie można rozwiązać umowy z Polsat Box z powodu braku aplikacji HBO Max

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amazon
Ale zmienił się możliwy dostęp w dekoderach. Nie ma tam aplikacji HBO MAX. Jak ktoś ma starszy TV to nic nie obejrzy nie mając przystawki. Jak nic trza o rabat pisać na usługę! Zyggi ogarnij swoich ludzi.. bo klienci będą rezygnować prędzej czy później
odpowiedź
User
TxT
Jak ktoś ma starszy TV to nic nie obejrzy nie mając przystawki.


To nie do końca prawda. Użytkownik zawsze może skorzystać z dostępu przez przeglądarkę na komputerze PC czy też instalując aplikację na telefonie komórkowym. Oczywiście najbardziej komfortową opcją jest dostęp na TV, ale nie przesadzajmy, iż klient nie ma żadnej opcji korzystania z HBO Max.
odpowiedź
User
Marcin
Co dzień tysiącom abonentów kończą się umowy, i to Ci abonenci jasno powinni zasugerować, czemu kończą umowę. Może to dotrze do operatora...
odpowiedź