SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakie bezrobocie w Polsce wg Eurostatu?

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,9% w grudniu 2011 r., wobec 9,9% w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,6% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w komunikacie.

W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł w grudniu 2011 r. 9,9% wobec 9,9% miesiąc wcześniej i 9,5% rok wcześniej.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w grudniu na poziomie 10,4%, wobec 10,4% w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 10,0% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały: Austria (4,1%) oraz Holandia (4,9%), a najwyższy - Hiszpania (22,9%) i Grecja (19,2% w październiku).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec grudnia 2011 r. 12,5%.

Dołącz do dyskusji: Jakie bezrobocie w Polsce wg Eurostatu?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl