SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakub Oworuszko przechodzi z Interii do Grupy ZPR. „Nowy, duży projekt”

Po blisko dwóch latach pracy w portalach Interia.pl i Polsatnews.pl Jakub Oworuszko odchodzi z Grupy Polsat Plus. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl obejmie stanowisko online managera w spółce Time, należącej do ZPR Media. Dziennikarz zdradza nam, że zaangażuje się w nowy, duży projekt.

Article

Dziennikarz w portalach Interia.pl i Polsatnews.pl najczęściej zajmował się tematyką polityczną, ale pisał także artykuły m.in. o wojnie na Ukrainie i pandemii koronawirusa. Pracę w Grupie Polsat Puls rozpoczął w październiku 2020 roku. Wcześniej, od lipca 2016 roku był związany z grupą wydawniczą Polska Press. Przygotowywał m.in. artykuły do „Polski Times”  i materiały wideo dla Agencji Informacyjnej Polski Press. W latach 2015-2016 pracował jako reporter ZPR Media publikując m.in. na łamach „Super Expressu”.  Oworuszko jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

„Będę mógł odetchnąć od typowo politycznych tematów”

Skąd decyzja o zmianie? - Odchodzę z Interii, ponieważ otrzymałem ciekawą propozycję współpracy przy nowym, dużym projekcie w jednej z czołowych grup medialnych w Polsce. W nowej redakcji będę mógł odetchnąć od typowo politycznych tematów, na czym zależało mi od pewnego czasu – zdradza Wirtualnemedia.pl Oworuszko.

 Nie precyzuje czym dokładnie będzie się zajmował na nowym stanowisku. Z naszych informacji wynika, ze chodzi o zarządzanie nowym projektem internetowym Grupy Radiowej Time, w której skład wchodzą: Radio Eska, Eska Rock, Radio SuperNova, VOX FM i Radio Plus.

Dziennikarz nie kryje wdzięczności wobec Grupy Polsat Plus. - W trakcie mojej blisko dwuletniej pracy w Grupie Polsat Plus udało nam się osiągnąć rekordowe wyniki, zarówno pod względem liczby użytkowników jak i cytowań. Jestem wdzięczny redaktorowi naczelnemu Interii Piotrowi Witwickiemu za zaufanie, a całemu zespołowi za owocną współpracę - dodaje odchodzący z Interii dziennikarz.
 
Z badania Mediapanel wynika, że strona główna Interii (Grupa Polsat-Interia) zanotowała w kwietniu br. 4,85 mln użytkowników, 16,12 proc. zasięgu oraz 42 minuty i 18 sekund średniego czasu korzystania.

Dołącz do dyskusji: Jakub Oworuszko przechodzi z Interii do Grupy ZPR. „Nowy, duży projekt”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZPRowiec Polsatowiec
Błąd. Duży błąd.
odpowiedź
User
Black
Kto to jest?
odpowiedź
User
Bogdan
ZPR zbiera najleprzych ludzi z rynku. Młodych, zdolnych, jeszcze chętnych do pracy
odpowiedź