SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jan Maria Jackowski z PiS ws. jego nagich zdjęć w „Super Expressie” zawiadomi prokuraturę i złoży pozew

Na pierwszej stronie poniedziałkowego wydania „Super Expressu” (Grupa ZPR Media) zamieszczono zdjęcie senatora PiS Jana Marii Jackowskiego stojącego nago na plaży. - Gazeta dopuściła się ciężkiego naruszenia moich dóbr osobistych, a także najbardziej podstawowych zasad etyki dziennikarskiej - ocenił Jackowski i zapowiedział, że w sprawie publikacji zawiadomi prokuraturę i złoży pozew cywilny.

Pierwsza strona „Super Expressu” ze zdjęciami Jana Marii Jackowskiego Article

W tekście towarzyszącym nagim zdjęciom Jana Marii Jackowskiego w „Super Expressie” zaznaczono, że zrobiono je w minioną sobotę nad Morze Bałtyckim. Na fotografiach zamazano intymne części ciała polityka. W tekście pochwalono go, że w wieku 60 lat utrzymuje dobrą formę.

W poniedziałek po południu Jan Maria Jackowski wydał oświadczenie, w którym skrytykował publikację tych fotografii. - Wspomniana gazeta dopuściła się ciężkiego naruszenia moich dóbr osobistych, a także najbardziej podstawowych zasad etyki dziennikarskiej. Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek powód usprawiedliwiający publikowanie zdjęć z sytuacji absolutnie prywatnej - stwierdził senator PiS.

- Niezależnie od wykonywanego zawodu, każdy z nas ma prawo do prywatności i niezakłóconego wypoczynku - bez kamer i aparatów. Zdjęcia zostały wykonane podczas mojego czasu wolnego, a nie w trakcie wykonywania przeze mnie jakichkolwiek obowiązków zawodowych. Nie sposób uznać, iż każdy polityk jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu osobą publiczną - dodał Jackowski. Według niego wskutek publikacji doznał krzywd. - Ja oraz moja rodzina w ciągu kilku godzin staliśmy się obiektem nienawistnych komentarzy i wiadomości - opisał.

- Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że nie jest to pierwsza publikacja tego typu, opublikowana przez to medium. Najwidoczniej jest to standard postępowania, mający na celu poszerzenie kręgu odbiorców i zwiększenie swoich przychodów. Natomiast tego typu zachowanie może wypełniać znamiona przestępstwa opisanego w art. 191a kodeksu karnego, a także naruszać moją godność oraz prawo do prywatności - stwierdził senator PiS.

Przywołany artykuł 191a Kodeksu karnego stanowi, że „kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W przepisach zaznaczono, że w takich przypadkach ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Jan Maria Jackowski zapowiedział, że w najbliższym czasie złoży zawiadomienie do prokuratury i skieruje pozew cywilny dotyczący publikacji „Super Expressu. - Również po to, aby taka sytuacja nie powtórzyła się po raz kolejny - zaznaczył.

„Super Express” od czasu do czasu, zwłaszcza latem, publikuje zrobione ukradkiem zdjęcia z wakacji znanych osób, również polityków. W wakacje ub.r. na pierwszej stronie dziennika zamieszczono takie fotografie ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka oraz prezydenta Andrzeja Dudy.


Z kolei w lipcu 2015 roku tabloid na pierwszej stronie opublikował nagie zdjęcie Moniki Jaruzelskiej.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 123 574 egz. Natomiast portal SE.pl miał w lutym 5,53 mln realnych użytkowników i 38,61 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Maria Jackowski z PiS ws. jego nagich zdjęć w „Super Expressie” zawiadomi prokuraturę i złoży pozew

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamieni kupa
Publiczne obnażanie się jest karalne.
76 11
odpowiedź
User
dokladnie
Po pierwsze: Nagość zasłonięto

Po drugie: Od całkowitej nagości są plaże dla naturystów. Na plaży ogólnodostępnej są dzieci, i większość rodziców nie życzy sobie by stary facet z obwisłymi jajami się przy nich obnażał
70 11
odpowiedź
User
pks_rulez
Wirtualnemedia, proszę was, nie do obiadu tą Jaruzelską! Przez was zwymiotowałem rosół! ...
19 30
odpowiedź
User
Rozbawiony
Zdjęcie jest nieostre. Więc wciąż nie wiadomo czy to Jan czy Maria.
70 9
odpowiedź
User
Zepp
Art. 140. Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych...
71 9
odpowiedź