SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Stankiewicz wyprosił posła Solidarnej Polski z „7. Dnia Tygodnia w Radiu ZET” po sprzeczce nt. Tuska

W audycji „7. Dnia Tygodnia w Radiu ZET”, emitowanej też w Onecie, prowadzący Andrzej Stankiewicz posprzeczał się z posłem Solidarnej Polski Januszem Kowalskim, który krytykował posła PO Pawła Kowala i przekonywał o odpowiedzialności Donalda Tuska za niekorzystną dla naszego kraju umowę z rosyjskim Gazpromem.

W „7. Dniu Tygodnia w Radiu ZET” oprócz Janusza Kowalskiego gościł m.in. poseł PO Paweł Kowal, w latach 2002-2010 związany z PiS. Kowalski zarzucił mu, że przeszedł na złą stronę, także w kontekście wojny w Ukrainie.

- Bez wycieczek osobistych - powiedział do posła Solidarnej Polski prowadzący Andrzej Stankiewicz, wicenaczelny Onetu.

Kowalski na to nie reagował. - Spójrz sobie w lustro i zastanów się, jak możesz teraz stać przy Tusku, dzięki któremu Putin w Polsce miliardy euro zarabiał i finansował te bomby, które spadają na twoich przyjaciół. Jesteś po prostu cynicznym hipokrytą. Co ci obiecał Tusk, że taki rzeczy mówisz teraz? - spytał Pawła Kowala.

Andrzej Stankiewicz starał się wejść mu w słowo. - Czy pan nie widzi, czy Tusk dopuścił się agresji? - spytał Kowalskiego. - Tusk finansował Putina - odpowiedział poseł.

Dziennikarz zwrócił uwagę, że gazociągi z Rosją działają od okresu PRL, a pozew dotyczący zawyżonych cen gazu złożono w 2014 roku. Janusz Kowalski przekonywał, że składał taki pozew w 2016 roku (był wtedy członkiem zarządu PGNiG). Dziennikarz i polityk zaczęli się sprzeczać, zarzucali sobie wzajemnie kłamstwo.

- Wyproszę pana z audycji, bo nie jest pan w stanie swoich fobii przezwyciężyć - stwierdził Stankiewicz, podkreślając, że należy rozmawiać o wojnie w Ukrainie, bo giną tam ludzie. - Broni pan Tuska, który robił deale z Putinem - mówił Kowalski.

Dziennikarz kilkakrotnie poprosił posła, żeby wyszedł ze studia. - Skandal po prostu, cały Onet - skomentował poseł, gdy wstawał z krzesła i szedł do drzwi.

- Niestety pan poseł nie jest w stanie porozmawiać o sytuacji na Ukrainie, bo pan poseł wszędzie widzi Tuska, a nie Putina. Niestety zaproszenie pana posła Kowalskiego to był błąd, za co państwa serdecznie przepraszam - skomentował Andrzej Stankiewicz.

- Putinowskie standardy w Radio Zet. Zostałem wyproszony ze studia po sprostowaniu oczywistego kłamstwa red. Andrzeja Stankiewicza, że Tusk sądził się z Gazpromem. Pozew przeciwko Gazpromowi o ceny gazu został złożony w lutym 2016 r. przez PGNiG! Jak można tak kłamać? - napisał Janusz Kowalski na Twitterze.

Tusk o Kowalskim: kwiaty przynosił

Na Twitterze przypomniano, że według informacji podawanych przez PGNiG firma podejmowała procedurę arbitrażową z Gazpromem w 2011 i 2015 roku.

Natomiast Janusz Kowalski podkreślił, że dopiero w 2016 roku zaczął się proces sądowy w tej sprawie. - 1. Luty 2016 r. (!!!) - złożenie pozwu przez PGNiG przeciwko Gazpromowi. 2. Za czasów PO-PSL prowadzono "negocjacje" z Gazpromem - nie było procesu za Tuska! - stwierdził poseł Solidarnej Polski, dodając link do tekstu z portalu „Rzeczpospolitej”.

Do sytuacji odniósł się też Donald Tusk, przypominając swoje wspólne zdjęcie z Januszem Kowalskim sprzed wielu lat (Kowalski należał do PO w latach 2005-2006). - Kwiaty przynosił i o zdjęcia prosił - skomentował były premier.

- Poseł Kowalski wykonuje ciężką pracę, by jakakolwiek myśl, o wspólnym i wspólnotowym działaniu na rzecz Ukrainy umierała szybciej niż się rodzi - ocenił Konrad Piasecki z TVN24. - Nie pojmuję dlaczego koleżanki i koledzy, wiedząc o jego głębokim poście intelektualnym, wciąż zapraszają posła Kowalskiego do rozmów - stwierdził Piotr Maślak z TOK FM.

„7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” na antenę rozgłośni wrócił w marcu ub.r., po prawie pięcioletniej nieobecności. Program zaczyna się w niedziele po serwisie informacyjnym o godz. 9, jest pokazywany także na stronie głównej Onetu.

Pod koniec listopada ub.r. część gości pod koniec programu kłóciła się tak zawzięcie, że Andrzej Stankiewicz miał kłopoty, żeby pożegnać się z odbiorcami, a zaraz po zejściu z anteny wykonał wymowny gest.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Radio ZET miało 13,6 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 12,8 proc. rok wcześniej.

Natomiast strona główna Onetu w styczniu br. zanotowała 9,63 mln użytkowników, 31,92 proc. zasięgu oraz 53 minuty i 26 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Stankiewicz wyprosił posła Solidarnej Polski z „7. Dnia Tygodnia w Radiu ZET” po sprzeczce nt. Tuska

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytam
No dobrze, to kto zlozyl ten pozew w końcu?
odpowiedź
User
Wartylla
Pisowskie śmiecie chcą u nas tego samego co jest na Ukrainie dlatego chcą nas wyprowadzić z UE. Wojsko też niszczyli systematycznie przez ostatnie lata.
odpowiedź
User
Kama
Paweł Kowal ma nerwy ze stali albo jest ogromnie empatyczny : z chorymi psychicznie nie dyskutuje, tylko zbywa ich milczeniem. Tak czy siak — pozdrawiam.
odpowiedź