SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jarosław Czuba z Ministerstwa Kultury w radzie nadzorczej Radia Zachód

Dyrektor generalny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został wybrany członkiem rady nadzorczej Radia Zachód podczas czwartkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych.

Article

Jarosław Czuba był jedynym kandydatem na to stanowisko, zaproponowanym z rekomendacji Ministerstwa Kultury. Został wybrany większością głosów członków Rady Mediów Narodowych. W głosowaniu nie wziął udziału Juliusz Braun, który stwierdził, że „mianowanie przez ministerstwo kandydata na to stanowisko jest niewłaściwe i sprzeczne z zapisami ustawy, ale uważa Jarosława Czubę za kompetentną osobę, więc nie chciał głosować ani za jego kandydaturą, ani przeciw niej”.

Czuba został powołany na dyrektora generalnego w resorcie kultury 25 stycznia 2016 roku, związany jest z tym ministerstwem od 2006 roku, był m.in. dyrektorem Departamentu Prawno-Legislacyjnego. W 2009 roku pracował w Narodowym Instytucie Audiowizualnym na stanowisku zastępcy dyrektora, a w latach 2014 - 2016 pracował w Telewizji Polskiej, jako dyrektor Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych, gdzie odpowiadał m.in.: za digitalizację, archiwizację i udostępnianie zasobów programowych nadawcy.
Poprzedni członek rady nadzorczej Radia Zachód - Wojciech Perczak zrezygnował, ponieważ objął stanowisko wicewojewody lubuskiego.

Resort kultury sprawuje nadzór właścicielski nad mediami publicznymi. Przedstawiciele MKiDN są obecni m.in. w radzie nadzorczej Polskiego Radia, w Radiu Lublin czy Wrocław.
Radio Zachód to regionalna rozgłośnia Polskiego Radia w Zielonej Górze, nadaje na częstotliwości 103 FM. W skład radia wchodzą dwie stacje - nadające na częstotliwości 97,1 FM Radio Zielona Góra i Radio Gorzów nadające na częstotliwości 95,6 FM. Początki tej rozgłośni sięgają 1953 roku.

Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych wybrano również członków rady programowej Radia dla Ciebie, Radia Olsztyn, Radia Koszalin oraz Radia Kielce.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jarosław Czuba z Ministerstwa Kultury w radzie nadzorczej Radia Zachód

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nik
Dlaczego nie sklada oświadczenia majatkowego
4 4
odpowiedź