SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Jabłoński naczelnym „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego”

Jarosław Jabłoński zostanie nowym redaktorem naczelnym „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego” (Polska Press Grupa). Dotychczasowi szefowie obu białostockich tytułów - Konrad Kruszewski oraz Piotr Wąsikowski - odchodzą ze spółki.

Wydawca o tym, że rozstaje się z Kruszewskim i Wąsikowskim, poinformował zespoły obu dzienników już pod koniec czerwca br. Decyzję tę motywował przyczynami ekonomicznymi. Kruszewski był naczelnym „Gazety Współczesnej” od 14 lat, zaś Wąsikowski kierował redakcją „Kuriera Porannego” od sześciu lat.

Polska Press Grupa zdecydowała o połączeniu stanowisk redaktorów naczelnych obu dzienników. Od 1 sierpnia br. funkcję te obejmie Jarosław Jabłoński, dotychczasowy dyrektor ds. rozwoju tygodników lokalnych w białostockim oddziale wydawnictwa. Ma odpowiadać za rozwój obu tytułów.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Jarosław Jabłoński z Polska Press Grupą (w tym z kupionymi przez nią Mediami Regionalnymi) związany jest od prawie 20 lat.  Od 2014 roku kierował projektem powiatowych tygodników lokalnych wydawanych w województwie podlaskim. Wcześniej, od 1998 roku, związany był z „Gazetą Współczesną” jako zastępca sekretarza redakcji oraz zastępca redaktora naczelnego. W latach 1992-1998 pracował zaś jako dziennikarz, a następnie redaktor w „Kurierze Podlaskim”.

Z danych ZKDP wynika, że w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Współczesnej” wyniosła 6 359 egz., a „Kuriera Porannego” - 5 515 egz. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Jarosław Jabłoński naczelnym „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Media papierowe ciągle się zwijają, gazety regionalne ledwie dyszą. Bieda z nędzą, niestety głównie intelektualna. Gdzie te czasy gdy gazety regionalne ze sobą rywalizowały, teraz - jeśli w ogóle wegetują - to zwykle służą temu samemu Panu ;(
odpowiedź
User
Jacek2
W Bydgoszczy też są dwa tytuły PPG i dwóch naczelnych. Dodatkowo jeden z nich jest z Białegostoku. Kiedy zmiany?
odpowiedź
User
rak
Z Polska Press Grupą pan Jabłoński jest związany od kilku miesięcy, z dawną Polska Presse od półtora roku. Więc nie od 20 lat. Wcześniej pracował w innych wydawnictwach. Taka wielka firma, a takie małe manipulacje... :)))
odpowiedź