SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patostreamerzy Jaszczur i Ludwiczek znów skazani

Wojciech Olszański i Marcin Osadowski, patostreamerzy znani jako Jaszczur i Ludwiczek, zostali skazani w pierwszej instancji za groźby karalne wobec blogera Radosława Patlewicza.

Wojciech Olszański/ fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i KsenofobicznychWojciech Olszański/ fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Sanoku Wojciech Olszański i Marcin Osadowski mają zapłacić grzywnę, zwrócić koszty procesu i zapłacić nawiązkę na rzecz Radosława Patlewicza. Zostali skazani za groźbę pobicia (z art. 190 Kodeksu karnego) i znieważenie (art. 216 kk.).

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który poinformował o tym orzeczeniu, zaznaczył, że Patlewicz to lokalny bloger związany ze skrajną prawicą, podający się za monarchistę.

Wyrok nie jest prawomocny, skazani mogą odwołać się do sądu drugiej instancji.

- W lipcu rusza bardzo duży proces Olszańskiego, Osadowskiego, Rybaka i innych członków Kamractwa przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy. W tym procesie przestępców z Kamractwa będzie oskarżał, obok prokuratora, Rafał Gaweł, a to jest gwarancją dużo poważniejszych wyroków niż kara grzywny - zaznaczono we wpisie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

To kolejny wyrok na koncie obu patostreamerów. W kwietniu ub.r. Wojciech Olszański został skazany przez sąd w Bydgoszczy na rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności i karę grzywny za to, że podczas publicznej manifestacji wzywał m.in. do mordownia parlamentarzystów i wykrzykiwał "To jest kij na poselski ryj". Kilka miesięcy wcześniej został prawomocnie skazany na dwa lata ograniczenia wolności za publiczne znieważanie na swoim kanale osób pochodzenia żydowskiego. Ma również na koncie wyrok za nawoływanie do popełnienia zbrodni.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu w ubiegłym roku postawiła działaczowi zarzuty związane z zaatakowaniem i naruszeniem nietykalności białoruskiego opozycjonisty, który protestował przeciwko reżimowi Łukaszenki i Putina.

Z kolei Marcin Osadowski we wrześniu ub.r. został skazany przez Sąd Apelacyjny m.in. na obelżywe słowa o posłance Lewicy Marcelinie Zawiszy i grożenie śmiercią posłom w programie internetowym. Przy czym karę 6 miesięcy więzienia zawieszono na dwa lata.

Dołącz do dyskusji: Patostreamerzy Jaszczur i Ludwiczek znów skazani

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arcadio Morales
Córka porządna i szanowana, a ojciec patoIogia i wrzód na tyłku społeczeństwa.
odpowiedź
User
pL
Hydraulika hydraulika.... 😀
odpowiedź
User
.
A mi tam oni pasują
odpowiedź