SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

JBD za 3,1 mln zł zajmie się modernizacją TVP Polonia do HD i regionalizacją TVP Wilno

Telewizja Polska w ramach zamówienia publicznego wybrała firmę JBD do przeprowadzenia modernizacji technologicznej TVP Polonia do standardu HD i regionalizacji TVP Wilno. Koszt projektu to 3,09 mln zł.

TVP PoloniaArticle

Ogłoszenie o zamówieniu publicznym dotyczącym tego zlecenia Telewizja Polska zamieściła na początku października. JBD to jedyna firma, która złożyła ofertę. W postępowaniu jedynym kryterium oceny ofert była cena, propozycja JBD uzyskała maksymalne 100 punktów.

W ramach zlecenia firma ma zapewnić emisję TVP Polonia w standardzie HD z w węzła technologicznego w siedzibie głównej Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie wraz z jednoczesną emisją w SD. W tym celu należy budować nowy tor technologiczny z odpowiednim wyposażeniem, które szczegółowo opisano w dokumentacji zamówienia.

23 grudnia ub.r. niekodowany sygnał TVP Polonia zaczął być dostępny w regularnym przekazie z nowego transpondera na satelicie Eutelsat Hot Bird 13°E.  Natomiast od połowy grudnia kanał jest niedostępny w Ameryce Północnej i Południowej z powodu wygaśnięcia umowy dotyczącej jego dystrybucji.

Ponadto JBD w ramach zamówienia ma kupić urządzenia systemu Channel In A Box dla TVP Wilno oraz zmodernizować meble technologiczne w pomieszczeniu emisyjnym TVP Polonia i TVP Wilno. Na potrzeby tego ostatniego kanału ma dostarczyć redundantny system emisyjny zintegrowany z obecnie pracującymi macierzami dyskowymi TVP Polonia.

TVP Wilno zaczęło emisję 17 września ub.r., jest dostępne na Litwie w rejonach święciańskim, solecznickim i wileńskim. Kanał jest skierowany do Polaków zainteresowanych polską historią, kulturą i aktualnymi wydarzeniami. Prace nad uruchomieniem nowego kanału Telewizji Polskiej trwały od początku br. Początkowo TVP Wilno miało rozpocząć działalność w maju br., ale prace się wydłużyły.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W 2018 roku Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Natomiast w pierwszych dziewięciu miesiącach br. TVP wypracowała 137,4 mln złotych zysku netto.

Dołącz do dyskusji: JBD za 3,1 mln zł zajmie się modernizacją TVP Polonia do HD i regionalizacją TVP Wilno

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
100 pkt na 100 możliwych? To brzmi jak 100% normy w PRL-u. Warto się przyjrzeć takiemu zamówieniu
odpowiedź
User
PN
100 pkt na 100 możliwych? To brzmi jak 100% normy w PRL-u. Warto się przyjrzeć takiemu zamówieniu
Nie masz pojęcia o prawie zamówień publicznych.
odpowiedź
User
seba
nie kumam pewnych rzeczy, normalnie działająca firma powinna wymieniać swój cały sprzęt całościowo a studio jak i sprzęt powinny być wykorzystywane do granic możliwości.
Przykładowo Wiadomości, Panoramę, teleexpress także i inne programy, które nie wymagają wielkiego studia pakuje się do jednego wielkiego podzielonego na X części jak to jest w normalnych stacjach wykorzystując ten sam sprzęt. W TVP to musi być sprzęt osobny dla każdej z redakcji.
Obecnie kamery są na tyle autonomiczne jak i potrafią wyłapać twarz bez potrzeby operatora
Nie potrzebują zatem operatora. Kilkoma super jakości kamerami można pyknąć parę programów na dobę zwłaszcza jeżeli nie kolidują ze sobą. Nie zapominajmy, że sa programy 1-2 razy w tygodniu
odpowiedź