SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1,5 mln widzów „Jednego z dziesięciu”. TVP1 stacją trzeciego wyboru

Pokazywany w TVP1 teleturniej „Jeden z dziesięciu” na początku nowego sezonu śledzi średnio 1,48 mln widzów. W porównaniu do odcinków pokazywanych w TVP2 w analogicznym okresie rok wcześniej program gromadzi mniej widzów, ale ma wyższe rynkowe udziały. Jedynka w czasie emisji audycji Sznuka jest trzecia w rynku telewizyjnym.

Tadeusz Sznuk, prowadzący "Jednego z dziesięciu", fot. TVPArticle

Telewizja Polska w trybie natychmiastowym zdecydowała o przeniesieniu kultowego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” z TVP2 do TVP1. O tej zmianie poinformowano w niedzielnym wydaniu „Wiadomości” z 14 stycznia br., a emisja programu w Jedynce rozpoczęła się dzień później (audycja tak jak dotychczas jest pokazywana od poniedziałku do piątku o godz. 18.55).

Nadawca zdecydował się na taki zabieg po licznych prośbach widzów „Korony królów”, którzy chcieliby „Jednego z dziesięciu” oglądać w Jedynce tuż po emisji historycznej telenoweli. - Jest to zbieżne z naszą ogólną strategią profilowania kanałów oraz z naszą intuicją, że teleturniej jest klasycznym programem jedynkowym: misyjnym, wiedzowym, skierowanym do szerokiej publiczności. Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od „Teleexpresu” do „Wiadomości”, a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach - uzasadniał Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Średnia widownia pierwszych szesnastu odcinków nowego sezonu „Jednego z dziesięciu”, pokazanych na antenie Jedynki w okresie od 3 do 24 września br., wyniosła 1,48 mln osób, co przełożyło się na 13,20 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+, 6,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 8,01 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Najwięcej widzów w analizowanym okresie zgromadził odcinek nadany 24 września br. Przyciągnął on przed ekrany 1,71 mln osób.

Dla porównania, w okresie od 4 do 25 września ub.r. audycję Tadeusza Sznuka pokazywaną jeszcze w Dwójce oglądało średnio 1,55 mln widzów, co przełożyło się na 13,10 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+, 7,68 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,17 proc. w grupie 16-59. Oznacza to, że teleturniej pokazywany w Jedynce gromadzi mniej widzów, ale ma wyższe rynkowe udziały.

Z kolei średnia widownia „Jednego z dziesięciu” pokazanego już na antenie Jedynki w okresie od 15 stycznia do 25 kwietnia br. wyniosła 2,32 mln osób, co dało stacji odpowiednio 16,81 proc. udziału w 4+, 8,48 proc. w 16-49 oraz 11,29 proc. w 16-59. W tym ujęciu teleturniej stracił 840 tys. oglądających.

TVP1 w czasie emisji teleturnieju zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem wówczas jest TVN, nadający końcówkę „Szpitala” i „Fakty”, co daje mu 21,43 proc. udziału. Druga pozycja należy do Polsatu, emitującego „Wydarzenia” (14,37 proc.), a czwarta - do TVP2 (gł. powtórki „Wszystko przed nami” w byłym paśmie „Jednego z dziesięciu”; 3,01 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59.

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” jest emitowany od 1994 roku. Od początku jego istnienia gospodarzem jest dziennikarz radiowy Tadeusz Sznuk. Program jest emitowany w edycjach, z których każda obejmuje 21 odcinków: 20 eliminacyjnych oraz jeden finałowy.

Udział Jedynki w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 9,59 proc., a Dwójki - 7,87 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,5 mln widzów „Jednego z dziesięciu”. TVP1 stacją trzeciego wyboru

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Szkoda, że tylko 1,5 mln. !Ale przyjdzie chłodniejszy okres listopad-grudzień i będzie ponad 2 miliony widzów najlepszego programu w polskiej telewizji. :)
odpowiedź
User
Pn
Wspaniały prowadzący koniec. Opieranie pytań na archaicznym pwn-ie trochę pomyłka, bo to już nie ta firma
odpowiedź
User
rynienka
1,5 mln w paśmie w którym konkuruje się wiedzą z dwoma serwisami informacyjnymi to całkiem dobry wynik. Średnia z I półrocza 2018 r. wynika z wyjątkowo wysokich wyników ze stycznia, kiedy to ludzie z ciekawości włączyli 1 z 10 emitowane na Jedynce.
odpowiedź