SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Promocje cenowe kosztowne dla Biedronki. Ile ma sklepów?

Grupa Jeronimo Martins na koniec pierwszego kwartału 2024 odnotowała spadek zysku netto jednostki dominującej o 30,7 proc. do 97 mln euro. W górę poszły za to przychody i w raportowanym okresie wyniosły 8,07 mld euro – podała spółka w komunikacie. 

Grupa Jeronimo Martins, właściciel m.in. sklepów Biedronka, w pierwszym kwartale 2024 roku zanotowała 97 mln euro zysku netto jednostki dominującej, o 30,7 proc. mniej niż przed rokiem. Przychody wzrosły w tym okresie o 18,6 proc. do 8,07 mld euro. EBITDA spółki wyniosła 508 mln euro, co oznacza wzrost o 13,9 proc. rdr. 

Sprzedaż porównywalna (LfL) wzrosła w grupie o 5,5 proc. rok do roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Raport Jeronimo Martins Q1 2024

Wyniki Biedronki w górę pierwszym kwartale roku

Jak podkreślono w komunikacie Grupy Jeronimo Martins, w ostatnim kwartale na rynku polskim firma zmagała się ze zahamowaniem popytu konsumenckiego, niską inflacją cen żywności i wysokimi kosztami, co wpłynęło na zaostrzenie konkurencji.  

Zobacz: Biedronka przegrała w sądzie. Zapłaci miliony za błędne oznaczanie, skąd są warzywa i owoce

Mimo to przychody sieci Biedronka wzrosły w krajowej walucie o 9,3 proc. rdr. Sprzedaż porównywalna wzrosła o 4,6 proc. Przychody w euro wzrosły o 18,8 proc. do 5,8 mld euro.

Raport Jeronimo Martins Q1 2024

EBITDA Biedronki wzrosła o 13,6 proc. rdr do 444 mln euro. Marża spadła do 7,7 proc.

Biedronka otworzyła w pierwszym kwartale 28 sklepów i przebudowała 62 lokalizacji. Na koniec marca miała 3596 sklepów.

W raporcie podano także wyniki sieci drogerii Hebe. Sprzedaż LfL w raportowym okresie wzrosła o 18,6 proc. rok do roku, osiągając wartość 130 mln euro.

Raport Jeronimo Martins Q1 2024

Dołącz do dyskusji: Promocje cenowe kosztowne dla Biedronki. Ile ma sklepów?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yola
Kosztowne dla Biedronki są rządy Uśmiechniętej Polski, a będzie jeszcze gorzej w tej kwestii. Po prostu ludzie mają coraz mniej kasy, a kolejne podwyżki, np prądu, dopiero przed nami.
odpowiedź
User
Gajowy
Straty wykazują pewnie przez wszytkie promocje , które dają na okrągło. A jako duza sieć tez pewnie stawiają warunki cenowe wobec dystrybutorów i hurtowników. I pewnie dodatkowo przetrzymują znaczne ilości towaru , aż do końcówki terminu ważności. A swoje niby regularne ceny sami sobie ustalają.
Wykażą straty, to nie muszą od tego podatku płacić , a i tak wyjdą na swoje.
odpowiedź