SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Krawczyk z „Gazety Wyborczej” w zarządzie Europejskiego Funduszu Mediów i Informacji

Prezeska Fundacji "Gazety Wyborczej" oraz szefowa partnerstw tego dziennika (Agora) Joanna Krawczyk została członkinią zarządu Europejskiego Funduszu Mediów i Informacji (European Media and Information Fund). Organizacja te wspiera projekty europejskich redakcji i innych podmiotów w obszarze walki z dezinformacją oraz edukacją medialną.

Joanna Krawczyk, fot. Zuza Krajewska/AgoraArticle

Europejski Fundusz Mediów i Informacji (European Media and Information Fund) to organizacja non-profit założona w 2021 roku przez Fundację Gulbenkiana i Europejski Instytut Uniwersytecki (EUI), której zadaniem jest wsparcie wydawców, organizacji, ośrodków naukowych oraz innych podmiotów mających siedzibę w Europie. Fundusz finansowo wspomaga wszelkie inicjatywy z zakresu weryfikacji faktów i umiejętności korzystania z mediów, a także projekty badawcze, które zajmują się zjawiskiem dezinformacji w internecie.

W połowie kwietnia br. Joanna Krawczyk objęła funkcję członka zarządu Funduszu. Jej zadaniem, realizowanym razem z dwoma innymi członkami, będzie zatwierdzanie planów działania Funduszu, nadzór nad budżetem i wybieranie jego beneficjentów oraz partnerów. Swoje obowiązki Krawczyk będzie pełnić pro bono.

„Europejskie media potrzebują wsparcia finansowego, aby się rozwijać i wychodzić naprzeciw wyzwaniom, które stawiają przed nami geopolityka, technologia i poszczególne społeczeństwa. European Media Information Fund to jeden z trzech największych celowych funduszy medialnych w Europie, powstały, aby odpowiedzieć właśnie na tę potrzebę i zaadresować problemy związane z dezinformacją oraz koniecznością szerzenia nawyku krytycznego myślenia. Cieszę się, że będę mogła przyczynić się do rozwiązywania tych problemów, zasiadając w zarządzie Funduszu” – komentuje Joanna Krawczyk.

Joanna Krawczyk jest związana z „Gazetą Wyborczą” od 2017 r. Obecnie pracuje jako szefowa partnerstw dziennika, jest też prezeską Fundacji "Gazety Wyborczej" i stoi na czele Grupy Filantropijnej Wyborczej. Od marca ub.r. kieruje również działaniami Leading European Newspaper Alliance – sojuszu największych europejskich gazet, będąc pierwszą kobietą na stanowisku przewodniczącego LENA. Krawczyk od wielu lat współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, medialnymi i instytucjami z całej Europy.

Według danych PBC w czwartym kwartale ub.r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” w tradycyjnej formie (w większości papierowej) wynosiło 56 975 egz., o 13,24 proc. mniej niż rok wcześniej. Z kolei na koniec ub.r. z subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” na koniec ub.r. korzystało już 286 tys. użytkowników, wobec 262,2 tys. na koniec września ub.r.

Dołącz do dyskusji: Joanna Krawczyk z „Gazety Wyborczej” w zarządzie Europejskiego Funduszu Mediów i Informacji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
fatalne,nieprofesjonalne zdjecie jak dla bizneswoman.
ROZCZOCHRANA! jakby dopiero co ktos ja wygnal z wyra. To jest kobita w latach i takie fryzury do portalu medialnego jest absolutnie szit. Do tego zle nalozona szminka,za grubo,za ciezko ,i widz dostaje info z kim ma do czynienia.,
No,ale czego oczekiwac? od Wyborczej?
odpowiedź
User
DS
fatalne,nieprofesjonalne zdjecie jak dla bizneswoman.
ROZCZOCHRANA! jakby dopiero co ktos ja wygnal z wyra. To jest kobita w latach i takie fryzury do portalu medialnego jest absolutnie szit. Do tego zle nalozona szminka,za grubo,za ciezko ,i widz dostaje info z kim ma do czynienia.,
No,ale czego oczekiwac? od Wyborczej?


Klasyka prawackich frustracji. InCh.
odpowiedź
User
buahahah
latami robiła w firmie szczującej cenzurującej i niszczącej wszystko, co polskie, demokratyczne i wolne, a teraz będzie się niby troszczyć o demokrację i walczyć z dezinformacją? żałosne
odpowiedź