SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Kurska po odejściu z TVP postawi na działalność charytatywną. „Zostaję w kraju”

Joanna Kurska rozstała się z Telewizją Polską, strony nie ujawniają szczegółów zakończenia współpracy. - Nie zamierzam wyjeżdżać z kraju, chcę poświęcić się teraz działalności charytatywnej - mówi Kurska portalowi Wirtualnemedia.pl.

Joanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPAArticle

To nie było dla nikogo zaskoczeniem - mówią nasze źródła z Woronicza. - Kurska była już spakowana od jakiegoś czasu, pozostawała tylko kwestia dogadania szczegółów tego rozstania z pracodawcą. I telewizji, i samej zainteresowanej zależało na tym, żeby uprzedzić drugą stronę tych negocjacji w składaniu wypowiedzenia. Ostatecznie jednak, gdy Joanna przyszła na rozmowę z papierami wymówienia umowy, tam czekało na nią wypowiedzenie. Był pat. Strony zgodziły się zawrzeć ugodę i tak się rozstać. Joanna żegna się z telewizją za porozumieniem stron, a w ramach ugody strony nie będą rozpowiadać o warunkach tegoż rozstania - słyszymy nieoficjalnie na Woronicza.

Rzeczywiście: w środę w południe TVP wystosowała oficjalny komunikat w sprawie odejścia z pracy Joanny Kurskiej. „Misja Joanny Kurski jako szefowej „Pytania na śniadanie” zakończyła się sukcesem: odświeżeniem formatu, udanym liftingiem studia, zwiększeniem zarówno udziałów, jak i wolumenu Widzów. Dotychczasowa formuła współpracy uległa jednak wyczerpaniu” - napisano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

O tym, że rozstanie właśnie tak wyglądało, napisaliśmy w środę jako pierwsi. Na początku grudnia Joanna Kurska poszła na dwutygodniowy urlop, z którego – jak prognozowano na Woronicza – mogła już nie wrócić do pracy na poprzednie stanowisko. – Rozważane były różne scenariusze – mówią nasi informatorzy w TVP. Niepewna swoich losów miała być także sama Kurska.

Co dalej? "Działalność charytatywna"

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl była już szefowa „Pytania na śniadanie” mówi, że z zespołem audycji pożegna się dopiero w czwartek.

- To była znakomita współpraca, świetny zespół - mówi nam Joanna Kurska. – Odchodzę, ale nie wyjeżdżam z kraju, mimo, że mąż pracuje w Waszyngtonie. Zostanę tutaj, by poświęcić się działalności charytatywnej dla dzieci. Sądzę, że najpierw dołączę do jakiegoś projektu, z czasem być może powołam własną charytatywną fundację.

Jacek Kurski został powołany na stanowisko alternate executive directora szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

Kto po odejściu Kurskiej będzie szefował w „Pytaniu na śniadanie”? To pytanie na razie pozostaje otwarte, z naszych informacji wynika, że w środę nie było wyznaczonego następcy. - Decyzje mogą zapaść po 6 stycznia - słyszymy nieoficjalnie.

"Pytanie na śniadanie" z wysoką oglądalnością

Śniadaniowy magazyn TVP2 w okresie od 6 września do 6 grudnia br. - czyli podczas trzech pierwszych miesięcy zarządzania przez Kurską - oglądało 404 tys. osób, co przełożyło się na 8,63 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,20 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 7,99 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. W zestawieniu r/r widownia audycji wzrosła o 9 tys. osób. „Pytanie na śniadanie” znacznie zwiększyło także widownię w porównaniu do okresu poprzedzającego. Od 6 czerwca do 5 września br. cykl miał 379 tys. widzów (odpowiednio 8,48 proc., 8,26 proc. i 8,35 proc. udziału).

Gospodarzami „Pytania na śniadanie” są: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oraz Małgorzata Opczowska w towarzystwie Łukasza Nowickiego.

Zanim trafiła do „Pytania na śniadanie”, Joanna Kurska pracowała już w Telewizji Polskiej (od stycznia do jesieni 2016 roku), pełniąc funkcję szefowej biura koordynacji programowej. Przez kilkanaście lat pracowała także w Polsacie, gdzie była wydawcą programów publicystycznych w Polsat News, m.in. „Gościa Wydarzeń”, „Daję słowo” i „Państwo to my”. Wcześniej przez cztery lata zatrudniona była w redakcji „Interwencji” jako prowadząca i wydawca.

W przeszłości związana była już z TVP, a także z rozgłośniami radiowymi Super FM i Radio Eska. W styczniu 2016 roku ponownie związała się z Telewizją Polską. Początkowo była wiceszefem biura koordynacji programowej TVP, a miesiąc później - po odwołaniu Sławomira Zielińskiego - przejęła kierownictwo nad całym biurem. Odeszła z TVP w październiku 2016 r.

Dołącz do dyskusji: Joanna Kurska po odejściu z TVP postawi na działalność charytatywną. „Zostaję w kraju”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja22
Coś ta misja Joanny Kurskiej bardzo szybko się wypełniła, skoro pracowała tam raptem 4 miesiące. No cóż, wszyscy wiemy jak jest i dlaczego wyleciała, a na tłumaczenie TVP, że "formuła współpracy się wyczerpała" można tylko napisać XD.
odpowiedź
User
Seba
3 miesiące odbebnione, teraz rok odprawy
odpowiedź
User
Io
Pieniadze z TVP bedzie rozdawać? Czy Jacusia?
odpowiedź