SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Kurska po odejściu z TVP postawi na działalność charytatywną. „Zostaję w kraju”

Joanna Kurska rozstała się z Telewizją Polską, strony nie ujawniają szczegółów zakończenia współpracy. - Nie zamierzam wyjeżdżać z kraju, chcę poświęcić się teraz działalności charytatywnej - mówi Kurska portalowi Wirtualnemedia.pl.

Joanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPAJoanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPA

To nie było dla nikogo zaskoczeniem - mówią nasze źródła z Woronicza. - Kurska była już spakowana od jakiegoś czasu, pozostawała tylko kwestia dogadania szczegółów tego rozstania z pracodawcą. I telewizji, i samej zainteresowanej zależało na tym, żeby uprzedzić drugą stronę tych negocjacji w składaniu wypowiedzenia. Ostatecznie jednak, gdy Joanna przyszła na rozmowę z papierami wymówienia umowy, tam czekało na nią wypowiedzenie. Był pat. Strony zgodziły się zawrzeć ugodę i tak się rozstać. Joanna żegna się z telewizją za porozumieniem stron, a w ramach ugody strony nie będą rozpowiadać o warunkach tegoż rozstania - słyszymy nieoficjalnie na Woronicza.

Rzeczywiście: w środę w południe TVP wystosowała oficjalny komunikat w sprawie odejścia z pracy Joanny Kurskiej. „Misja Joanny Kurski jako szefowej „Pytania na śniadanie” zakończyła się sukcesem: odświeżeniem formatu, udanym liftingiem studia, zwiększeniem zarówno udziałów, jak i wolumenu Widzów. Dotychczasowa formuła współpracy uległa jednak wyczerpaniu” - napisano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

O tym, że rozstanie właśnie tak wyglądało, napisaliśmy w środę jako pierwsi. Na początku grudnia Joanna Kurska poszła na dwutygodniowy urlop, z którego – jak prognozowano na Woronicza – mogła już nie wrócić do pracy na poprzednie stanowisko. – Rozważane były różne scenariusze – mówią nasi informatorzy w TVP. Niepewna swoich losów miała być także sama Kurska.

Co dalej? "Działalność charytatywna"

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl była już szefowa „Pytania na śniadanie” mówi, że z zespołem audycji pożegna się dopiero w czwartek.

- To była znakomita współpraca, świetny zespół - mówi nam Joanna Kurska. – Odchodzę, ale nie wyjeżdżam z kraju, mimo, że mąż pracuje w Waszyngtonie. Zostanę tutaj, by poświęcić się działalności charytatywnej dla dzieci. Sądzę, że najpierw dołączę do jakiegoś projektu, z czasem być może powołam własną charytatywną fundację.

Jacek Kurski został powołany na stanowisko alternate executive directora szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

Kto po odejściu Kurskiej będzie szefował w „Pytaniu na śniadanie”? To pytanie na razie pozostaje otwarte, z naszych informacji wynika, że w środę nie było wyznaczonego następcy. - Decyzje mogą zapaść po 6 stycznia - słyszymy nieoficjalnie.

"Pytanie na śniadanie" z wysoką oglądalnością

Śniadaniowy magazyn TVP2 w okresie od 6 września do 6 grudnia br. - czyli podczas trzech pierwszych miesięcy zarządzania przez Kurską - oglądało 404 tys. osób, co przełożyło się na 8,63 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,20 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 7,99 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. W zestawieniu r/r widownia audycji wzrosła o 9 tys. osób. „Pytanie na śniadanie” znacznie zwiększyło także widownię w porównaniu do okresu poprzedzającego. Od 6 czerwca do 5 września br. cykl miał 379 tys. widzów (odpowiednio 8,48 proc., 8,26 proc. i 8,35 proc. udziału).

Gospodarzami „Pytania na śniadanie” są: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oraz Małgorzata Opczowska w towarzystwie Łukasza Nowickiego.

Zanim trafiła do „Pytania na śniadanie”, Joanna Kurska pracowała już w Telewizji Polskiej (od stycznia do jesieni 2016 roku), pełniąc funkcję szefowej biura koordynacji programowej. Przez kilkanaście lat pracowała także w Polsacie, gdzie była wydawcą programów publicystycznych w Polsat News, m.in. „Gościa Wydarzeń”, „Daję słowo” i „Państwo to my”. Wcześniej przez cztery lata zatrudniona była w redakcji „Interwencji” jako prowadząca i wydawca.

W przeszłości związana była już z TVP, a także z rozgłośniami radiowymi Super FM i Radio Eska. W styczniu 2016 roku ponownie związała się z Telewizją Polską. Początkowo była wiceszefem biura koordynacji programowej TVP, a miesiąc później - po odwołaniu Sławomira Zielińskiego - przejęła kierownictwo nad całym biurem. Odeszła z TVP w październiku 2016 r.

Dołącz do dyskusji: Joanna Kurska po odejściu z TVP postawi na działalność charytatywną. „Zostaję w kraju”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
ludzie,skad ta Aska dorobila sie jablka Adama. Przeciez to jest t?r?a?n?s. Juz ten caly Kurski ma bardziej miekki,kobiecy wyglad niz ten jego partner. Anatomia ssie klania.
odpowiedź
User
ja22
Coś ta misja Joanny Kurskiej bardzo szybko się wypełniła, skoro pracowała tam raptem 4 miesiące. No cóż, wszyscy wiemy jak jest i dlaczego wyleciała, a na tłumaczenie TVP, że "formuła współpracy się wyczerpała" można tylko napisać XD.
odpowiedź
User
Seba
3 miesiące odbebnione, teraz rok odprawy
odpowiedź