SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Kurska odchodzi z Telewizji Polskiej

Szefowa „Pytania na śniadanie” Joanna Kurska według nieoficjalnych ustaleń Onetu złożyła wypowiedzenie i żegna się z Telewizją Polską. Jednak nasze źródła w TVP zaprzeczają, że Kurska miała sama wnioskować o zwolnienie z pracy: nieoficjalnie wiemy, że firma rozstała się z nią za porozumieniem stron.

Joanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPAJoanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPA

Onet we wtorek wieczorem podał, że Joanna Kurska złożyła wypowiedzenie. Z zespołem „Pytania na śniadanie” ma pożegnać się po czwartkowym wydaniu programu. Jak nieoficjalnie dowiadują się Wirtualnemedia.pl - sprawa miała wyglądać inaczej. To nie Kurska złożyła wypowiedzenie, lecz spółka rozstała się z nią  za porozumieniem stron.

Telewizja Polska potwierdziła to w komunikacie opublikowanym w środę w południe. - Misja Joanny Kurski jako szefowej „Pytania na śniadanie” zakończyła się sukcesem: odświeżeniem formatu, udanym liftingiem studia, zwiększeniem zarówno udziałów, jak i wolumenu Widzów. Dotychczasowa formuła współpracy uległa jednak wyczerpaniu - opisano.

Kurska została szefową „Pytania na śniadanie” w pierwszej połowie września ub.r., zaraz po tym jak jej mąż Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na początku grudnia Joanna Kurska poszła na dwutygodniowy urlop, z którego – jak prognozowano na Woronicza – mogła już nie wrócić do pracy na poprzednie stanowisko. – Rozważane były różne scenariusze – mówią nasi informatorzy w TVP. Niepewna swoich losów miała być także sama Kurska.

Na początku Jacek Kurski został powołany na stanowisko alternate executive directora szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

Joanna Kurska w TVP i Polsacie

Śniadaniowy magazyn TVP2 w okresie od 6 września do 6 grudnia br. - czyli podczas trzech pierwszych miesięcy zarządzania przez Kurską - oglądało 404 tys. osób, co przełożyło się na 8,63 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,20 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 7,99 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. W zestawieniu r/r widownia audycji wzrosła o 9 tys. osób. „Pytanie na śniadanie” znacznie zwiększyło także widownię w porównaniu do okresu poprzedzającego. Od 6 czerwca do 5 września br. cykl miał 379 tys. widzów (odpowiednio 8,48 proc., 8,26 proc. i 8,35 proc. udziału).

Wcześniej Joanna Kurska pracowała w Telewizji Polskiej od stycznia do jesieni 2016 roku, pełniła funkcję szefowej biura koordynacji programowej. Przez kilkanaście lat pracowała także w Polsacie, gdzie była wydawcą programów publicystycznych w Polsat News, m.in. „Gościa Wydarzeń”, „Daję słowo” i „Państwo to my”. Wcześniej przez cztery lata zatrudniona była w redakcji „Interwencji” jako prowadząca i wydawca.

W przeszłości związana była już z TVP, a także z rozgłośniami radiowymi Super FM i Radio Eska. W styczniu 2016 roku ponownie związała się z Telewizją Polską. Początkowo była wiceszefem biura koordynacji programowej TVP, a miesiąc później - po odwołaniu Sławomira Zielińskiego - przejęła kierownictwo nad całym biurem. Odeszła z TVP w październiku 2016 r.

Gospodarzami „Pytania na śniadanie” są: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oraz Małgorzata Opczowska w towarzystwie Łukasza Nowickiego.

Dołącz do dyskusji: Joanna Kurska odchodzi z Telewizji Polskiej

82 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kur
Pójdzie do TVPis light czyli do Polsatu
odpowiedź
User
Daniel
Znajomości znajomości... ale już niedługo wszystko wróci do normy... tylko wladze zmienimy
odpowiedź
User
Miranda
Ciekawe czy Dorotka jej coś załatwi w pissacie
odpowiedź