SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Strzemieczna-Rozen nie jest już szefową TVP3 Gdańsk. Zawiesił ją prezes TVP

W piątek prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz zawiesił Joannę Strzemieczną-Rozen w pełnieniu funkcji dyrektor gdańskiego oddziału TVP3 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

To już drugie odwołanie (bo tym w gruncie rzeczy jest to zawieszenie) Joanny Strzemiecznej-Rozen z funkcji dyrektorki TVP3 Gdańsk. Poprzednio piastowała to stanowisko w latach 2006-2009, a po jej odejściu na wniosek nowego szefa oddziału w ośrodku został przeprowadzony wewnętrzny audyt.

Wykazał on, że w latach 2006-2009 doszło w ośrodku do szeregu nieprawidłowości i nadużyć finansowych. Miały one doprowadzić do wypłynięcia ze spółki około 200 tys. zł. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, ale w 2011 roku umorzyła postępowanie.

Strzemieczna-Rozen wróciła na stanowisko w lutym 2016 roku, powołana przez ówczesnego prezesa TVP Jacka Kurskiego. - Nominację dostałam w sobotę od prezesa Kurskiego, który przyjechał do Gdańska i mi ją wręczył. Ja jestem od tego, żeby ten ośrodek podźwignąć i pomóc ludziom - mówiła na gorąco portalowi Gdansk.pl. Teraz - po siedmiu latach - została zawieszona w sprawowaniu funkcji w trybie natychmiastowym przez prezesa Mateusza Matyszkowicza, lecz spółka nie wyjaśnia, jakie są tego przyczyny.

Rąbka tajemnicy uchylił znający doskonale trójmiejskie realia były prezes TVP Janusz Daszczyński. - Na Woronicza mówią, że prezes Matyszkowicz ma dość kłopotów z "niestabilną" szefową TVP3 Gdańsk - poinformował.

Na razie nie wiadomo, kto pokieruje oddziałem w zastępstwie zawieszonej Strzemiecznej-Rozen. Z naszych informacji wynika, że to spośród pracowników oddziału zostanie wyłoniona osoba, która będzie pełniącą obowiązki dyrektora.

Jeśli się sprawdzi, zarząd TVP wystąpi do Rady Mediów Narodowych o powołanie jej na to stanowisko na stałe. Procedura sprecyzowana jest w statucie spółki.

To nie pierwsza dymisja w regionalnych ośrodkach TVP

Mateusz Matyszkowicz zaraz po objęciu stanowiska prezesa TVP zdymisjonował z funkcji dyrektora TVP3 Białystok Eugeniusza Szpakowskiego, który kierował ośrodkiem od lutego 2016 roku.

Jeszcze we wrześniu 2022 roku szef nadawcy zdecydował, że powierzy obowiązki dyrektor TVP3 Białystok Agnieszce Giełażyn-Sasimowicz, wcześniej dziennikarce TVP i rzeczniczce miejscowego oddziału Wód Polskich.

Pod koniec stycznia Matyszkowicz zwrócił się do RMN o zatwierdzenie tej nominacji, a miesiąc później Rada Mediów Narodowych z Krzysztofem Czabańskim na czele zgodziła się na to.

Od rozpoczęcia rządów na Woronicza prezes Matyszkowicz - poza dyrektorem TVP3 Białystok i teraz szefową TVP3 Gdańsk - odwołał jeszcze m.in. dyrektora TVP3 Katowice Macieja Wojciechowskiego, szefa Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych Łukasza Gresztę, szefa Centrum Usług Produkcyjnych Bartłomieja Wnęka, szefa TVP3 Pawła Gajewskiego i dyrektora Ośrodka Inwestycji i Transportu TVP Jarosława Ściska.

Dołącz do dyskusji: Joanna Strzemieczna-Rozen nie jest już szefową TVP3 Gdańsk. Zawiesił ją prezes TVP

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Promek
Matyszkowicz rozkazy Kurskiego... Kurski tylnego fotela robi czystki masakra
odpowiedź
User
Olfaktoria
Cały PiS....wszystko niszczą.
odpowiedź
User
Juhyn
A czy ktoś wie, kto dostał stołek szefowej „Pytanie na śniadanie” po Kurskiej? Miała być Anna Popek i co się wysypało? Nikogo z ekipy nowego prezesa nie może zaciągnąć do łóżka, żeby dobić targu?
odpowiedź