SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jolanta Hajdasz za Barbarę Miczko-Malcher nową szefową wielkopolskiego oddziału SDP

Szefowa CMWP, Jolanta Hajdasz, została prezesem wielkopolskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na trzyletnią kadencję. Do zarządu weszli także: Aleksandra Tabaczyńska, Barbara Miczko-Malcher, Piotr Górski, Jan Martini i Dawid Jung.

 

Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy (fot. TV Republika)Article

Nowy zarząd został wybrany kilka dni temu, podczas walnego zebrania poznańskiego oddziału SDP. Hajdasz w zakończonej właśnie kadencji była wiceprezesem wielkopolskiego SDP, któremu szefowała od 2017 roku Barbara Michko-Malcher.

Jolanta Hajdasz jest członkiem SDP od 1989 r., w latach 2003 - 2007 była już prezesem tego oddziału. W 2011 r. weszła w skład zarządu głównego SDP, zaś od czerwca 2017 roku jest też szefową Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy SDP.  w TVP, była też zastępcą redaktora naczelnego  „Przewodnika Katolickiego”. Obecnie jest redaktor naczelną Wielkopolskiego Kuriera „Wnet” i autorką filmów dokumentalnych.

Z Wielkopolskim Kurierem „Wnet” (podobnie jak Jolanta Hajdasz) związana jest też Aleksandra Tabaczyńska, która również weszła do zarządu poznańskiego SDP. W czerwcu br. dziennikarka otrzymała Nagrodę Specjalnej Fundacji Solidarności Dziennikarskiej za cykl materiałów o zabójstwie Jarosława Ziętary. Nagrodę wręczono w ramach Gali Nagród SDP w Warszawie. Z kolei Barbara Miczko-Mahler (poprzednia szefowa wielkopolskiego oddziału Stowarzyszenia) jest dziennikarką Polskiego Radia, na co dzień związaną z Radiem Poznań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jolanta Hajdasz za Barbarę Miczko-Malcher nową szefową wielkopolskiego oddziału SDP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl