SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

JP Morgan rekomenduje PZU, wycena 472 zł

Analitycy banku inwestycyjnego JP Morgan podtrzymali rekomendację „przeważaj” dla PZU oraz cenę docelową na poziomie 472 zł, wynika z raportu z 8 września, odtajnionego w czwartek.

JP Morgan rekomenduje PZU, wycena 472 zł

W dniu wydania rekomendacji jedna akcja PZU kosztowała 383,9 zł, zaś w czwartek ok. godz. 11:10  kurs akcji wynosił 397,0 zł, po wzroście o 0,51% wobec poprzedniego zamknięcia. Obroty na akcjach największego polskiego ubezpieczyciela wyniosły 53 mln zł i były najwyższe spośród wszystkich spółek indeksu WIG20.

Analitycy JP Morgan obniżyli prognozę zysku na akcję PZU do 32 zł z 33 zł w związku z niższymi przychodami z inwestycji. Prognoza zysku na ten rok jest zgodna z zapowiedziami spółki i wynosi 2,76 mld zł w 2010 r.

"Podtrzymujemy naszą rekomendację 'przeważaj' i pozostawiamy niezmienioną naszą cenę docelową akcji na poziomie 472 zł. Dostrzegamy ryzyko związane z wojną cenową na rynku ubezpieczeń majątkowych, ale wierzymy, że podjęte dynamiczne działania pozwolą na powrót do zysków w tym obszarze” - podano w raporcie.

W I poł. 2010 roku PZU miało 1169,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2308,85 mln zł zysku rok wcześniej, przy składce przypisanej brutto wynoszącej odpowiednio 7393,70 mln zł wobec 7486,84 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: JP Morgan rekomenduje PZU, wycena 472 zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orelka
Ja tez rekomenduje, według mnie to najlepszy ubezpieczyciel na rynku.
8 8
odpowiedź
User
Lela
Zgadzam się z Tobą, jest to firma której można powierzyć kwestie ubezpieczenia
8 8
odpowiedź
User
marcysia
Dokładnie ,nie sposób sie z Wami nie zgodzić.Ubezpieczyciel rzeczywiście jest jednym z najlepszych na rynku.
8 8
odpowiedź