SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

JW Construction kontra Warszawa. Pozew o wykup działki za 91,12 mln zł

Firma deweloperska JW Construction Holding złożyła przeciwko Miastu Stołecznemu Warszawa pozew o zobowiązanie do złożenia oświadczenia woli w zakresie nabycia od spółki prawa użytkowania wieczystego działki przy ul. Olbrachta w Warszawie za cenę netto wynoszącą 91,13 mln zł wraz z odsetkami.

JW Construction kontra Warszawa. Pozew o wykup działki za 91,12 mln zł

"Spółka złożyła pozew na podstawie art. 36 ust. 1 pkt. 2) Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w związku z uchwaleniem przez pozwanego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ul. Olbrachta" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że nieruchomość w planie została przeznaczona pod Trasę N-S. Tymczasem w okresie, kiedy JWC ją nabył, nie obowiązywał dla niej żaden plan zagospodarowania.

"Z chwilą i w wyniku uchwalenia planu nastąpiło istotne ograniczenie możliwości korzystania przez spółkę z nieruchomości, w związku z czym spółka ma prawo żądania wykupu nieruchomości przez pozwanego. Spółka wystąpiła do pozwanego z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do dobrowolnego wykupienia nieruchomości, jednakże spotkała się z odmową. W ocenie spółki, roszczenie jest w pełni zasadne i zasługuje na zasądzenie zgodnie z powództwem" - czytamy dalej.

JW Construction Holding miało 31,26 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2011 roku wobec 92,01 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 378,63 mln zł wobec 620,03 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: JW Construction kontra Warszawa. Pozew o wykup działki za 91,12 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl