SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Internet planuje wypłacić dywidendę za 2020 rok i zmienia nazwę na K2 Holding

K2 Internet planuje w grudniu przedstawić średnioterminową strategię grupy - poinformował podczas wideokonferencji prezes spółki Paweł Wujec. Dodał, że spółka planuje wypłatę dywidendy za 2020 rok.

Paweł Wujec, prezes K2 HoldingArticle

"Jeszcze w grudniu zaprosimy państwa na prezentację kierunków strategicznych, czyli naszej średnioterminowej strategii (...) Naszą ambicją jest to, żeby wzrost grupy w kolejnych latach nie był mniejszy niż w tym roku" - powiedział prezes.

"Nie zakładamy drastycznej zmiany sposobu działania. Strategia koncentruje się wokół poprawy działania wszystkich segmentów grupy. W różnych segmentach te wyzwania są różne. Powiemy, w jaki sposób chcemy je adresować. Po drugie staramy się zwiększyć synergie wynikające z tego, że znajdujemy się w jednej grupie" - dodał wiceprezes Michał Paschalis-Jakubowicz.

Po trzech kwartałach przychody grupy wzrosły o 9 proc. do 83,2 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 5,8 mln zł zysku wobec 2,2 mln zł straty operacyjnej w okresie trzech kwartałów 2019 roku. Zysk netto wyniósł 3,84 mln zł wobec 2,2 mln zł straty przed rokiem.

Wujec: nasze prognozy są umiarkowanie optymistyczne

Paweł Wujec ocenia, że perspektywy grupy w IV kwartale i przyszłym roku są umiarkowanie optymistyczne.

"Jeśli chodzi o IV kwartał nasze prognozy są umiarkowanie optymistyczne. Nie spodziewamy się niczego złego. Natomiast chciałbym podkreślić, że ten rok jest nietypowy, co oznacza, że sezonowość przychodów jest inna niż zazwyczaj. Zazwyczaj IV kw. jest najlepszym okresem przede wszystkim z racji na niebywałe ożywienie marketingowe. Dla branży marketingowej, reklamowej to są żniwa, największe budżety. Nie mówię, że w tym roku tego nie będzie, ale z racji na drugą falę pandemii, to spodziewamy się, że ten efekt czwartego kwartału będzie mniejszy niż w normalnych czasach" - powiedział.

Dodał, że w scenariuszu bazowym na 2021 rok grupa jest umiarkowanie optymistyczna w związku z pandemią i zakłada, że kolejna fala pandemii, jeśli do niej dojdzie jesienią, będzie słabsza niż w tym roku.

Prezes zapowiedział, że można spodziewać się powrotu do wypłaty dywidendy.

"W tym roku nie wypłaciliśmy dywidendy z racji przede wszystkim na kwestie bezpieczeństwa finansowego i sytuację pandemiczną i z racji na stratę grupy za zeszły rok. Patrząc w przyszłość nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji w tym obszarze. Nasz sentyment jest taki , aby grupa K2 była spółką dywidendową. Chciałbym podkreślić, że na pierwszym miejscu są potrzeby i szanse inwestycyjne grupy. Tzn. te obszary, w których jesteśmy, czyli technologia i marketing, to są obszary wzrostowe.(...) Nie zdecydujemy się na wypłacanie dywidendy w wysokości, która ograniczałaby nam możliwości wzrostu inwestycyjnego. Na pierwszym miejscu będzie inwestowanie we wzrost i rozwój grupy, na drugim dywidenda" - powiedział.

"Natomiast patrząc w tym momencie na wyniki za ten rok, to nasz sentyment co do dywidendy jest pozytywny. Co do wysokości, to nie jestem w stanie się w tej chwili wypowiedzieć" - dodał.

K2 Internet wypłaciło z zysku netto za 2018 rok 0,50 zł dywidendy na akcję. Łącznie na ten cel trafiło 1,24 mln zł. Pozostała część zysku za 2018 rok w wysokości 6,3 mln zł została przeznaczona na kapitał rezerwowy.

K2 Holding zamiast K2 Internet

K2 Internet jest obecnie w trakcie zmiany nazwy spółki.

NWZ zdecydowało w ubiegłym tygodniu o zmianie nazwy spółki z K2 Internet na K2 Holding.

Grupa K2 dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi w obszarach transformacji cyfrowej i marketingu digitalowego.

Dołącz do dyskusji: K2 Internet planuje wypłacić dywidendę za 2020 rok i zmienia nazwę na K2 Holding

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl