SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix pokazał zwiastun serialu "Kajko i Kokosz". Głosów użyczą Pontek, Piela, Giza, Zalewski

Netflix zaprezentował oficjalny zwiastun serialu animowanego "Kajko i Kokosz" opartego na kultowym komiksie Janusza Christy. Ogłoszono także obsadę - głosów tytułowym bohaterom użyczą Artur Pontek i Michał Piela, usłyszymy także Aberalda Gizę, Krzysztofa Zalewskiego, Agatę Kuleszę, Jarosława Boberka i Eryka Lubosa.

Article

Serial będzie się składał z 26 trzynastominutowych odcinków. Pierwsza część, której premiera zaplanowana jest na 28 lutego będzie liczyła 5 odcinków. Kolejne dwie części ukażą się w drugiej połowie 2021 r. oraz w 2022 r.

Netflix udostępnił właśnie zwiastun serialu.

"Kajko i Kokosz" - obsada

Parze słowiańskich wojów głosów użyczą Artur Pontek jako Kajko oraz Michał Piela w roli Kokosza.

Inni bohaterowie komisu również przemówią głosami doświadczonych aktorów dubbingowych, m.in.: Jarosława Boberka (Mirmił), Grzegorza Pawlaka (Hegemon), Anny Apostolakis (Lubawa), Eryka Lubosa (Rodrus), Macieja Kosmali (Miluś) oraz Agaty Kuleszy (Jaga).

W serialu widzowie usłyszą  też inne znane głosy, choć nie tak oczywiste dla animacji. W rolę Wita wcieli się muzyk Krzysztof Zalewski, a Oferma przemówi głosem Abelarda Gizy.

Ewelina Gordziejuk, showrunnerka, pomysłodawczyni i producentka wykonawcza serialu/studio animacji EGoFILM, tak opisuje dobór obsady: - W produkcjach animowanych obsada ma wyłącznie jedno narzędzie ekspresji czyli głos. Z jednej strony aktorzy dzięki niemu nadają postaciom głębi i charakteru. Z drugiej odegranie roli bez użycia innych środków wyrazu jest dla aktorów wielką sztuką i wyzwaniem. Dlatego też większość aktorów, których zaprosiliśmy do współpracy ma doświadczenie w dubbingu. Ponieważ jednak chcieliśmy zaskoczyć widzów, głosami naszych bohaterów przemówią także m.in. Krzysztof Zalewski i Abelard Giza.

Obsada głosowa animacji "Kajko i Kokosz"

Kajko - Artur Pontek

Kokosz - Michał Piela

Łamignat - Jan Aleksandrowicz-Krasko

Jaga - Agata Kulesza

Lubawa - Anna Apostolakis

Mirmił - Jarosław Boberek

Wit - Krzysztof Zalewski

Hegemon - Grzegorz Pawlak

Kapral - Jacek Kopczyński

Oferma - Abelard Giza

Siłacz - Mateusz Łasowski

Rodrus - Eryk Lubos

Miluś/Semko/Król - Maciej Kosmala

"Kajko i Kokosz" - fabuła, twórcy

Reżyserią zajmą się Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka, Aliaksandr Sasha Kanavalau, Tomasz Karelus, Waldemar Mordarski.  Projekty postaci przygotował Sławomir Kiełbus, za produkację odpowiada  EGoFILM.

Pierwsze informacje o pracach nad animacją "Kajko i Kokosz" pojawiły się w połowie 2018 roku. Od początku w prace zaangażowane było warszawskie studio animacji EGo FILM, które podpisało umowę z Fundacją Kreska im. Janusza Christy, która zajmuje się promowaniem sztuki artysty.

Animacja otrzymała dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 390 tys. złotych. Prace nad pilotażowym odcinkiem ruszyły już pod koniec maja 2019 roku.

Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie - Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników - Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona - z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Czytaj także: Netflix najczęściej ogląda pokolenie Y, 10 proc. stosuje binge-watching

Netflix ma ponad 200 milionów subskrybentów

W czwartym kwartale ub.r. liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się o 8,5 mln do 203,66 mln. Firma zanotowała wzrost wpływów z 5,47 do 6,64 mld dolarów, a jej zysk netto zmalał z 587 do 542 mln zł. Serialowymi hitami kwartału były „The Crown” i „Gambit królowej”, a filmowym - „The Midnight Sky”.

Według badania Mediapanel w grudniu 2020 przeglądarkową wersję Netflixa odwiedziło 6,1 mln polskich internautów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Comapritech wynika, że może ich być 900 tys.

W 2020 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 17 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2021 roku może to być kwota 19 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Netflix pokazał zwiastun serialu "Kajko i Kokosz". Głosów użyczą Pontek, Piela, Giza, Zalewski

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Walter
Nie wyglada to fajnie.
odpowiedź
User
leo
fajna kreska
odpowiedź
User
WSIok
"Not Great, not Terrible".
odpowiedź