SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania „Bezpieczna autostrada - to dziecinnie proste” uczy kierowców zachowania na drogach latem

Pod hasłem „Bezpieczna autostrada – to dziecinnie proste” trwa kampania Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Ma uświadamiać kierowców poruszających się po autostradach, by zachowywali zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza w okresie wakacji.

Article

W ubiegłym roku na polskich autostradach doszło do 434 wypadków, w których zginęły 52 osoby, a 636 zostało rannych - pokazują dane Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Lipiec to jeden z trzech najgorszych miesięcy pod względem liczby wypadków na polskich drogach. Jak wskazują policyjne dane w 2018 r. 9,6 proc. (czyli 3 029) wypadków miało miejsce właśnie w tym miesiącu. W sierpniu natomiast doszło do 2 951 wypadków, czyli 9,3 proc. ogółu. Eksperci wskazują, że paradoksalnie to latem, podczas dobrych warunków pogodowych, dochodzi do większości incydentów na drogach.

Trzy zasady ruchu drogowego ograniczą wypadki

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego rozpoczyna kampanię edukacyjną "Bezpieczna autostrada – to dziecinnie proste", której głównym celem jest przypomnienie o trzech zasadach zwiększających bezpieczeństwo na autostradach – utrzymywanie odpowiedniego odstępu pomiędzy pojazdami, patrzenie w lusterka oraz trzymanie się, w miarę możliwości, prawego pasa ruchu.

Stowarzyszenie w ramach kampanii przygotowało spoty edukacyjne, w których na prostych obrazkach wyjaśnione są zasady, których powinien przestrzegać każdy kierujący pojazdem.

Spoty można zobaczyć na stronie internetowej oraz fanpagu Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Dołącz do dyskusji: Kampania „Bezpieczna autostrada - to dziecinnie proste” uczy kierowców zachowania na drogach latem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl