SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał WP zmienia nazwy autorskich programów: zamiast „#dziejesięnażywo” - „#dzieńdobryPolsko” i „#dziejesię”

Wiodące programy telewizji WP, która startuje 2 grudnia, zmieniają nazwy. - Chcieliśmy odróżnić od siebie poranne i popołudniowe pasma - tłumaczy Wirtualnemedia.pl powody tej decyzji Marta Czartoryska-Żak, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska ds. marketingu.

Igor Sokołowski, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Patryk Ignaczak, Nikola Zbyszewska, Karolina Jakobsche, Kamila Biedrzycka- Osica, Małgorzata Ohme, Małgorzata Serafin, Maciej OrłośArticle

Poranne pasmo nadawane w godzinach 9.00-11.00 zamiast „#dziejesięnażywo” będzie się nazywać „#dzieńdobryPolsko”. Dwugodzinne pasmo zachowa podział na część publicystyczną i lifestylową, a jego częścią będą bloki tematyczne „#dziejesięwsporcie” i „#dziejesięwbiznesie”. Popołudniowe programy informacyjne nadawane o 16.50 i 18.50 teraz będą emitowane pod szyldem „#dziejesię”. Zmiany zaczną obowiązywać od 2 grudnia.

Jak tłumaczy Marta Czartoryska-Żak, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska ds. marketingu, powodem podjęcia decyzji o zmianie nazwy była chęć odróżnienia od siebie porannego i popołudniowego pasma. - Dlatego pierwotna koncepcja „#dziejesięnażywo” ewoluowała w „#dzieńdobryPolsko”, poranne pasmo nadawane w godzinach 9.00-11.00 oraz #dziejesię emitowane o 16.50 i 18.50 - mówi Czartoryska-Żak. - Nazwy te dalej są spójne z naszym hasłem: wszystko, co ważne, dzieje się w Polsce, Wirtualnej Polsce - dodaje.

Poranny program publicystyczny „#dzieńdobryPolsko” poprowadzą: Igor Sokołowski, Małgorzata Serafin, Kamila Biedrzycka-Osica, Karolina Jakobsche. Dziennikarzy będą wspierać znani z serwisów WP komentatorzy, m.in.: Sławomir Sierakowski, Jacek Żakowski, Paweł Lisicki.
 
Gospodarzami porannego pasma lifestylowego „#dzieńdobryPolsko” będą Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Nikola Zbyszewska oraz Patryk Ignaczak.

Pasmo informacyjne „#dziejesię” o 16:50 od poniedziałku do czwartku poprowadzi Maciej Orłoś, a w piątek Karolina Jakobsche. Natomiast gospodarzem programu „#dziejesię” o 18:50 w dni powszednie będzie Igor Sokołowski, w weekendy zaś Marcin Antosiewicz.

Materiały do programów informacyjnych będzie przygotowywał 18-osobowy zespół nowo zatrudnionych dziennikarzy i wydawców współpracujących również z redakcją informacyjną portalu WP. Wydawcami będą m.in. Magdalena Siemiątkowska i Małgorzata Serafin (do wiosny br. pracowały w TVP Info), Grzegorz Łabędziewski i Piotr Różycki.

Kanał WP zacznie być nadawany 2 grudnia, będzie dostępny m.in. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, na stronie głównej portalu WP i u wybranych operatorów płatnej telewizji. Produkcje własne stacji zajmą ponad 2,5 godziny dziennie

Dołącz do dyskusji: Kanał WP zmienia nazwy autorskich programów: zamiast „#dziejesięnażywo” - „#dzieńdobryPolsko” i „#dziejesię”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sev55
czekam z utęsknieniem na te programy będzie to wzbogacenie oferty programowej
odpowiedź
User
edit
Co za durny pomysł. Wymiana szefa wydawców, zmiana dżingli, zmiana tytułu programu. I to wszystko w tygodniu startu stacji. Braki z zespole, zdjeciowa bieda i ramówka jak z polonii1. Ludzie! Nie macie pojęcia jak to słabo wygląda i wróży?
odpowiedź
User
Taka prawda
bo to będzie kicha jak te zoom Tv i nowa Tv. Ruskie seriale i powtórki powtórek z innych stacji. To już wszystko było. Wszędzie te same twarze. Oglądalność na poziomie 0,00001%
odpowiedź