SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanały z TVP GO dostępne w wielu krajach świata

Kilka dni temu Telewizja Polska udostępniła aplikację TVP GO na urządzenia mobilne. Ku zaskoczeniu Polonii, daleko od kraju działa nie tylko TVP World, ale także wiele treści z kilku najważniejszych anten nadawcy publicznego. Można nawet korzystać z funkcji catch up TV, ale nie w przypadku wszystkich pozycji.

Article

Do tej pory mieszkańcy Stanów Zjednoczonych polskiego pochodzenia mogli za pośrednictwem operatora Dish Network i serwisu OTT Sling oglądać tylko wybrane kanały polskich nadawców lub zdecydować się na zakup pirackiej listy ze wszystkimi stacjami znad Wisły. W przypadku TVP legalnie można było wykupić tylko: TVP Polonia, TVP Wilno i TVP Info. Kilka dni temu ruszyła aplikacja TVP GO, w której na żywo dostępnych jest aż 32 stacje z catch up TV, czyli możliwością przesuwania programów do tygodnia. Nie brakuje też treści na żądanie. Przedstawiciele Polonii, z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że wiele treści działa poza Polską.

Jakie kanały z TVP GO działają poza Polską?

Mieszkańcy Chicago twierdzą, że za oceanem mogą oglądać programy z anten TVP1, TVP2, TVP Info,  TVP Sport i TVP World. Dotyczy to zarówno emisji na żywo, jak i catch up TV. Reszta stacji jest zablokowana. Ze względów licencyjnych nawet na działających w USA stacjach nie da się odtworzyć zagranicznych produkcji. Dostępne są jedynie pozycje informacyjne, serialowe, filmowe i rozrywkowe wyprodukowane przez TVP. Podobnie wygląda sytuacja w Australii.

Zobacz także: Catch Up TV z blokadą przewijania. Widzowie TVP muszą obejrzeć reklamy

W Niemczech i innych krajach Unii Europejskiej działają zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje. Zgodnie z przepisami platformy streamingowe są zobowiązane do tego, aby ich użytkownik czasowo przebywający za granicą miał dostęp do wykupionych subskrypcji. Pytaliśmy TVP o to jakie treści są dostępne poza granicami Polski, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Niewykluczone, że z czasem uprawnienia się zmienią i Polonia straci dostęp do pozycji z anten TVP1, TVP2 czy TVP Sport.Polonia jednak umie radzić sobie w takich sytuacjach. Wystarczy skorzystać z usługi VPN, aby mieć polskie IP i znowu odbierać ulubione kanały.

Wkrótce aplikacje na Smart TV

W TVP GO w Polsce dostępne są: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP World, TVP Kultura 2, Bielsat, TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Łódź, TVP Lublin, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa i TVP Wrocław. To łącznie 32 kanały. Brakuje TVP Seriale i TVP HD, które są oferowane odpłatnie operatorom płatnej telewizji. W TVP GO nie ma też TVP Wilno.

Aplikacja będzie dostępna nie tylko na urządzeniach mobilnych. Kiedy można się jej spodziewać na Smart TV, czyli telewizorach i przystawkach z systemami operacyjnymi Android TV/Google TV, Tizen, WebOS? - Pozostałe platformy są przewidziane w dalszej kolejności. W tej chwili promujemy naziemną telewizje cyfrową oraz zwiększamy naszą obecność w obszarze aplikacji mobilnych - informujował portal Wirtualnemedia.pl Marcin Klepacki, dyrektor biura dystrybucji TVP. Warto zauważyć, że Telewizja Polska zarejestrowała także domenę tvpgo.pl. Na razie serwis pod tym adresem nie działa. W systemach operacyjnych telewizorów dalej jest też oferowana starsza wersja aplikacji - TVP VOD. Choć w naziemnej telewizji aplikacja HbbTV zmieniła nazwę z TVP Stream na TVP GO, to jej zawartość nie uległa zmianie. Nadal nie można oglądać większości kanałów na żywo.

Dołącz do dyskusji: Kanały z TVP GO dostępne w wielu krajach świata

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Abc
Żeby nie było tak, iż kiedyś TVP World skończy tak jak telewizja RT (z banem na nadawanie z powodu dezinformacji i propagandy).
11 11
odpowiedź
User
Mikolaj
Może inne stacje FTA zaprosić do dystrybucji. Wtedy ta aplikacja byłaby wiodącą na polskim rynku. Przecież taki Puls, Zoom, TVS czy kanały Winnickiego mogłyby się tu pojawić bez szkody dla TVP a budując popularność serwisu
9 2
odpowiedź
User
Peter
Sugerując się za dziś na dane AVIOS, można rzecz, że w Nielsenie kanały informacyjne więc przebijają granicę niemożliwości. TVN24 między 9:30-13:30 miał średnio - ok. 2,3(blisko 26% udziałów w 4+) mln widzów, TVP Info - (11%) 1,1 mln, Polsat News - (lekko powyżej 5%)0,540 mln.
3 0
odpowiedź