SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Fill i Stanisław Starnawski za Karolinę Mizerny i Pawła Rybickiego na czele komunikacji internetowej w kancelarii premiera

Tomasz Fill objął funkcję dyrektora, a Stanisław Starnawski wicedyrektora w departamencie strategii i komunikacji internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obaj przeszli z Ministerstwa Rozwoju, a w KPRM zastąpili Karolinę Mizerny i Pawła Rybickiego.

Od lewej: Tomasz Fill i Stanisław Starnawski Article

Poprzednio Tomasz Fill przez ponad rok był dyrektorem departamentu komunikacji w Ministerstwie Rozwoju, a Stanisław Starnawski - zastępcą dyrektora tego departamentu. Resortem od listopada 2015 roku kierował Mateusz Morawiecki, który w połowie grudnia ub.r. został powołany na premiera.

Do zeszłego tygodnia Morawiecki nadal pełnił funkcje ministra rozwoju i finansów. W ramach zmian w rządzie Ministerstwo Rozwoju podzielono na dwa resorty: przedsiębiorczości i technologii (na czele z Jadwigą Emilewicz) oraz inwestycji i rozwoju (kieruje nim Jerzy Kwieciński).

Tomasz Fill wcześniej pracował w działach marketingu i PR różnych firm, także państwowych. W 2016 roku przez kilka miesięcy był dyrektorem ds. projektów wydawniczych w Bonnier Business Polska, a przedtem kolejno rzecznikiem prasowym i dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen (z firmą był związany przez sześć lat).

Wcześniej Fill był m.in. dyrektorem departamentu sponsoringu w Grupie Telekomunikacja Polska (obecnie Orange Polska). dyrektorem departamentu public relations i rzecznikiem prasowym PKO BP, dyrektorem zarządzającym ds. komunikacji korporacyjnej i relacji inwestorskich w PGNiG oraz rzecznikiem prasowym PZU SA i PZU Życie (w latach 2002-2006). Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studia z zakresu ubezpieczeń na Akademii Finansów w Warszawie.

Stanisław Starnawski przed pracą w Ministerstwie Rozwoju był członkiem zarządu mazowieckiego oddziału Klubu Jagiellońskiego i Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska, redagował kwartalnika „Pressje”. Działał w kołach naukowych, kiedy studiował prawo i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W 2010 roku z listy PiS startował w wyborach do Rady Miejskiej w podwarszawskiej miejscowości Błonie.

Poprzednio dyrektorem departamentu strategii i komunikacji internetowej w KPRM była Karolina Mizerny, a jej zastępcą - Paweł Rybicki. Oboje zaczęli pracę w kancelarii premiera pod koniec 2015 roku. Wcześniej Mizerny pracowała przy kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, odpowiadała za jego stronę internetową. Rybicki też pracował przy kampaniach Dudy i PiS. Wcześniej jako dziennikarz był związany z „Gazetą Polską Codziennie” i Grupą Wirtualna Polska, ponadto prowadził blog w serwisie Salon24.pl.

Czy będą dalej pracowali w KPRM? - Wolałbym na razie tego nie komentować - przekazał nam Paweł Rybicki.

Po tym jak Mateusz Morawiecki został premierem, zmieniło się też kierownictwo Centrum Informacyjnego Rządu: dyrektorem została Sylwia Matusiak, a wicedyrektorem - Mariusz Chłopik.

Chłopik zaraz po publikacji tego tekstu zaznaczył na Twitterze, że Paweł Rybicki nadal będzie zajmował się komunikacją internetową rządu, tyle że będzie pracował w Centrum Informacyjnym Rządu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Fill i Stanisław Starnawski za Karolinę Mizerny i Pawła Rybickiego na czele komunikacji internetowej w kancelarii premiera

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cleaning Service, thank yu
No i dobrze. Rybicki byl do bani.
9 9
odpowiedź
User
w
i tym sposobem historia zatoczyla kolo. Za social media PiS odpowiadac bedzie czlowiek ze spolek skarbu panstwa za czasow PO: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ma ... -pkn-orlen
Dobra zmiana do kwadratu :)
11 8
odpowiedź