SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kania, Cejrowski, Pospieszalski i ks. Zieliński wśród dziennikarzy wzywających do zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych

Fundacja Życie i Rodzina opublikowała apel ponad 40 dziennikarzy do polityków wzywający do niezwłocznego uchwalenia obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Apel popierają m.in. Dorota Kania, Wojciech Cejrowski, Jan Pospieszalski, Lidia Dudkiewicz i ks. Henryk Zieliński.

PAP / Jacek Turczyk Article

Obywatelski projekt ustawy określany jako „Zatrzymaj Aborcję” zakłada wykreślenie z ustawy możliwości przerwania ciąży ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby płodu. Na początku stycznia br. projekt po pierwszym czytaniu w Sejmie zyskał poparcie większości głosujących posłów i trafił do pracy w komisjach..

W apelu dziennikarzy zamieszczonym w środę przez Fundacje Życie i Rodzina wyrażone jest pełne poparcie dla tego projektu.

- Projekt ustawy, który poparło blisko milion Polaków, likwiduje skrajną formę dyskryminacji osób chorych i niepełnosprawnych, jaką jest zabijanie takich osób w okresie prenatalnym ich życia. Obecnie obowiązujące przepisy wprowadzają eugeniczny podział na ludzi godnych prawnej ochrony życia oraz „podludzi”, którzy na taką ochronę „nie zasługują”, a za kryterium tego podziału przyjęto podejrzenie niekorzystnej diagnozy. Liczba aborcji eugenicznych dokonywanych w polskich szpitalach za pieniądze ze składek zdrowotnych Polaków rośnie lawinowo - czytamy w oświadczeniu.

- Stanowczo wzywamy polityków do niezwłocznego wcielenia w życie ustawy obywatelskiej „Zatrzymaj Aborcję”, która ograniczy wieloletni haniebny proceder eksterminacji Polaków postrzeganych jako „niedoskonali” - podkreślają sygnatariusze apelu.

W środę po południu pod apelem były nazwiska ok. 45 dziennikarzy. To przede wszystkim osoby związane z pismami „Dobre Nowiny”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy” (m.in. redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński), „Niedziela” (m.in. redaktor naczelna Lidia Dudkiewicz i honorowy redaktor naczelny ks. inf. Ireneusz Skubiś), „Nasz Dziennik”, „Polonia Christina” (m.in. redaktor naczelny Krystian Kratiuk), a także z Telewizją Trwam, Wiara.pl (m.in. redaktor naczelny Andrzej Macura) oraz Katolicką Agencją Informacyjną. Apel popierają też m.in. Dorota Kania (publicysta „Gazety Polskiej” i redaktor naczelna Telewizji Republika), Jan Pospieszalski i Wojciech Cejrowski.

Pod apelem zaznaczono, że inni dziennikarze chcący go poprzeć, mogą zadeklarować to mailem na adres kontakt@zycierodzina.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kania, Cejrowski, Pospieszalski i ks. Zieliński wśród dziennikarzy wzywających do zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
To powinna być osobista decyzja człowieka. Żaden polityk,, urzędnik nie powinien decydować za rodziców.
45 17
odpowiedź
User
Anita
To powinna być osobista decyzja człowieka. Żaden polityk,, urzędnik nie powinien decydować za rodziców.


Jesteś w niewielkiej, choć krzykliwej mniejszości w Polsce. Bez rozgłosu zbiera się tutaj pół miliona podpisów po projektem pro life, po czym na czarne marsze przychodzi max 100 tysięcy przeciwników. I to po promocji we wszystkich niepanstwowych mediach, na uniwersytetach itd. To jest konserwatywny kraj, czy chcecie tego czy nie.

Jeśli bylabym Twojego zdania i czuła opresje w sprawach tak fundamentalnych, po prostu bym wyjechała. Sobie oszczędzić nerwów, a katolickiemu otoczeniu dać żyć tak jak chce. Nikt Cię nie będzie ścigał po świecie jeśli wyskrobiesz się po imprezie na której nie pamiętałaś komu dałaś.

Pomieszkac z 10 lat, uzyskać obywatelstwo i sprawa załatwiona, a tak męczymy się wzajemnie.
19 53
odpowiedź
User
Zdzichu
Oszołomy Pospieszalski, Cejrowski i byle klechy chcą decydować za wszystkie kobiety co mogą a czego nie. Paranoja.
37 21
odpowiedź
User
Kazik
30 MARCA 2017
Już 42 proc. Polaków za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej. Nowy sondaż OKO.press

Postawy Polaków wobec aborcji zdecydowanie się liberalizują. W najnowszym sondażu IPSOS dla OKO.press aż 42 proc. badanych chciałoby złagodzić obecną ustawę antyaborcyjną. Co ciekawe, za liberalizacją opowiedzieli nie tylko zwolennicy PO i Nowoczesnej, ale także PiS. Oraz ludzie gorzej sytuowani. I starsi.

W elektoracie PiS 20 proc. zaostrzyłoby ustawę, ale więcej, 29 proc. chciałoby ją zliberalizować.

Zaskakująco wyglądają też wyniki w grupach wiekowych: wraz z wiekiem rośnie przekonanie, że ustawę trzeba zliberalizować. Wśród najmłodszych (18-24) tylko 30 proc. chciałoby złagodzenia ustawy, a wśród osób powyżej 60 lat już ponad połowa. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że osoby powyżej 50 lat rodziły dzieci w czasie, gdy aborcja była dozwolona, a znaczna część kobiet w tym wieku ma za sobą doświadczenie przerywania niechcianej ciąży.
25 12
odpowiedź
User
Prasoznawca
Akurat nie są to żadne autorytety w dziedzinie dziennikarstwa
31 13
odpowiedź