SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejna kara dla Glovo

Platforma dostarczająca zamówienia posiłków i zakupów Glovo dostała w Hiszpanii karę za łamanie praw pracowniczych. Władze nakazały zapłacić platformie 56,7 mln euro m.in. za brak zgłoszenia pracowników do ubezpieczenia społecznego, a kolejne 5,2 mln za zatrudnianie obcokrajowców bez wymaganych zezwoleń.

Hiszpańska Inspekcja Pracy po raz drugi nałożyła karę na Glovo. Poprzednio, we wrześniu 2022r. platforma dostała rekordową grzywnę 79 mln euro za oszustwa przy zawieraniu umów z osobami dostarczającymi żywność na terenie aglomeracji Barcelony i Walencji. Kurierzy rzekomo sami mieli odprowadzać składki na ubezpieczenie społeczne, w rzeczywistości jednak pracowały "na czarno".

Glovo z karą od Inspekcji Pracy

Obecnie, jak informuje hiszpańska "Marca", urzędnicy nałożyli na Glovo łącznie 56,7 mln kary za nieprawidłowości przy zatrudnianiu dostawców. Inspekcja pracy wykryła łącznie 7022 przypadki niezgłoszenia pracowników do ubezpieczenia społecznego oraz nie odprowadzanie ich składek do hiszpańskiego odpowiednika ZUS,  Powszechnego Systemu Zabezpieczenia Społecznego.

Kolejne 5,2 mln euro kary Glovo musi zapłacić za zatrudnianie 813 cudzoziemców bez odpowiedniego zezwolenia na pracę

Opisywane praktyki miały miejsce m.in. w Barcelonie, Gironie, Tarragonie i Walencji i innych dużych miastach, gdzie działa Glovo.

Jak podaje El Periódico, Glovo zamierza odwołać się od decyzji o karze.

Dołącz do dyskusji: Kolejna kara dla Glovo

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Jeśli inspekcja, to nałożyła - korekta, nie spać :)
0 0
odpowiedź