SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karasińska: Otwieramy nowy rozdział “Newsweeka” z entuzjazmem i pokorą

- Zaczyna się nowy rozdział w historii polskiego ”Newsweeka”- zapowiada we wstępniaku do najnowszego wydania tygodnika Aleksandra Karasińska, p.o. redaktor naczelna “Newsweeka”. W numerze, który ukazał się w poniedziałek, zadebiutowali nowi autorzy.

- „Newsweek” będzie się zmieniał. To, co znane, sprawdzone i dobre, pozostanie, wzbogacając się o nowe, nieposkromione i bardzo ambitne. Będą się pojawiać różne poglądy, będą spory i prawdziwe emocje. Będą i dotychczasowi, i nowi ludzie, będzie, to obiecujemy - pasja, energia, odwaga. Zmiana kierownictwa pisma nie była pozbawiona pewnej dawki dramatyzmu. Cóż, w jakimś sensie zakłada to nawet tytuł naszego pisma. Jeśli ma być prawdziwy news, to musi być coś, co mniej lub bardziej odbiega od normy - pisze Karasińska.

- Otwieramy nowy rozdział naszego pisma z entuzjazmem i pokorą. Entuzjazm wynika z przekonania, że jest szansa na zrobienie pisma naprawdę bardzo dobrego. Pokora jest dzieckiem świadomości - i tradycji „Newsweeka”, i oczekiwań czytelników. Wiemy, że są bardzo, bardzo duże. Ale też, nie będziemy ukrywać - staniemy na głowie, by im sprostać - dodaje nowa naczelna.

>>> “Newsweek kopiuje Wprost. Lis działa na naszą szkodę”

W najnowszym numerze w “Newsweeku” po raz pierwszy znalazły się felietony Magdy Gessler, Krzysztofa Materny, Grzegorz Markowskiego, Zbigniewa Hołdysa i Marcina Mellera. Felietonistą pisma pozostaje Szymon Hołownia, rysować będzie dalej dla niego Henryk Sawka. Dodatkowo w kolejnych numerach pojawić się mają wywiady przeprowadzane przez Tomasza Machałę, naczelnego portalu Natemat.pl.

Natomiast Tomasz Jastrun w tym numerze napisał swój ostatni, pożegnalny tekst. Autor kończy bowiem współpracę z tytułem. Felietonistami tygodnika przestali być także Bogusław Chrabota, Barbara Labuda i Jarosław Gugała.

>>> Ostra krytyka okładki “Newsweeka” z Hołdysem i Kuźniarem

Najnowsze wydanie “Newsweeka” wsparte jest kampanią promocyjną w radiu i mediach Ringier Axel Springer Polska. Kreację kampanii opracował dział marketingu wydawcy.

Aleksandra Karasińska pełni obowiązki naczelnej od poniedziałku 27 lutego br. Docelowo pismem kierować będzie Tomasz Lis (obejmie funkcję naczelnego, gdy upłynie jego zakaz konkurencji związany z pracą we “Wprost”), a Karasińska wtedy zostanie jego zastępczynią. Analogiczne funkcje pełnili oboje we “Wprost”, skąd zostali zwolnieni 7 lutego.

Dołącz do dyskusji: Karasińska: Otwieramy nowy rozdział “Newsweeka” z entuzjazmem i pokorą

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
O
Coś nieskładnie się pani wypowiedziała.
odpowiedź
User
Ja
Jest już pozytyw związany z nowym kierownictwem: Jastrun przestanie zapaskudzać łamy magazynu swoimi wypocinami. Ale to jedyna dobra wiadomoś związana ze żrącymi się lewakami. Bo jastruny pójdą tam, skąd odeszły hołdysy.
odpowiedź
User
LOL
lis & s-ka rzeczywiście niesamowicie odbiegają od polskiej ziewnikarskiej normy
odpowiedź