SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katarzyna Gaweł będzie odpowiadać za inkluzywność w RASP

Od września Katarzyna Gaweł, pełniąca do tej pory rolę head of internal communications, obejmuje nowo utworzone stanowisko head of diversity, equity & inclusion (DEI). Gaweł będzie raportowała bezpośrednio do Moniki Remiszewskiej, członkini zarządu Ringier Axel Springer Polska.

Katarzyna Gaweł (fot. materiały prasowe) Article

W nowej roli Katarzyna Gaweł będzie odpowiedzialna za realizację strategii DEI, w tym współpracę międzynarodową w tym obszarze. Do jej obowiązków będzie należało w szczególności: koordynowanie projektów w ramach strategii DEI, dalszy rozwój inicjatywy EqualVoice wspierającej równy głos kobiet i mężczyzn w mediach, współpraca z partnerami zewnętrznymi i wymiana dobrych praktyk w obszarze DEI oraz komunikacja i promocja działań DEI podejmowanych przez Ringier Axel Springer Polska.

„Będąc spółką mediowo-technologiczną docierającą co miesiąc do prawie 21 mln unikalnych użytkowników i użytkowniczek, wierzymy, że »naszą siłą jest nasz głos«, a zróżnicowany i inkluzywny głos zaczyna się od zróżnicowanego i inkluzywnego miejsca pracy. Od kilku lat w centrum naszej uwagi są działania skierowane na wsparcie równości i inkluzywności. Naszym pracownikom i pracowniczkom zapewniamy równą płacę na tych samych stanowiskach oraz równy dostęp do rozwoju i awansu, szkolimy z neuroróżnorodności, inkluzywnego języka czy nieuświadomionych uprzedzeń”  – mówi Monika Remiszewska, członkini zarządu RAS Polska.

„Działamy także na poziomie mediów należących do naszej firmy: monitorujemy głos kobiet i mężczyzn we wszystkich naszych serwisach za pomocą algorytmu EqualVoice, uruchomiliśmy Bazę Ekspertek oraz uświadamiamy w zakresie równości płci w ramach takich kampanii jak: #Nieczekam107lat czy #Tatawdomu” – dodaje.

„W tym kontekście objęcie przez Katarzynę Gaweł funkcji head of DEI pokazuje, że różnorodność i inkluzywność ma dla nas ogromne znaczenie. Kasia przez ostatnie lata zajmowała się w firmie angażującą komunikacją i szeregiem kompleksowych projektów wspierających zaangażowanie pracowników i pracowniczek. Jestem przekonana, że jej pasja do tematów społecznych oraz działalność na rzecz równości kobiet i mężczyzn nada tematyce różnorodności i inkluzywności należną widoczność i rangę” – podkreśla Monika Remiszewska.

Katarzyna Gaweł ma 15-letnie doświadczenie w komunikacji wewnętrznej. W 2016 roku dołączyła do Ringier Axel Springer Polska jako group communications manager i była odpowiedzialna za komunikację wewnętrzną w Grupie Ringier Axel Springer Media działającej w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i w Serbii.

W 2021 roku została head of internal communications Ringier Axel Springer Polska. W ciągu 7 lat pracy w RASP zrealizowała i koordynowała szereg złożonych projektów wspierających komunikację wewnętrzną oraz zaangażowanie pracowników i pracowniczek, w tym m.in. projekt People Awards, tj. coroczne nagrody przyznawane najlepszym pracownikom i pracowniczkom, cotygodniowe wewnętrzne formaty wideo, organizację wydarzeń wewnętrznych dla pracowników, a także kompleksowe działania komunikacyjne usprawniające pracę w firmie w czasie pandemii, pracy całkowicie zdalnej oraz hybrydowej. Od 3 lat zajmuje się też EqualVoice, czyli wspieraniem równego głosu kobiet i mężczyzn w mediach Ringier Axel Springer Polska.

W ub.r. Ringier Axel Springer Polska przy spadku wpływów o 0,2 proc. do 661,58 mln zł osiągnął wzrost zysku netto z 33,48 do 36,3 mln zł, m.in. dzięki niższej kwocie zapłaconego podatku dochodowego. Firma nieco więcej zarobiła z prasy drukowanej, a mniej z reklam internetowych.
 

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Gaweł będzie odpowiadać za inkluzywność w RASP

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
S
Hahaha. Inkluzywność… Równość, uprzedzenia, awanse. Same frazesy.
41 1
odpowiedź
User
Aparat
Idealne stanowisko dla kogoś, z kim nie wie się co zrobić :)
45 2
odpowiedź
User
Rappaport
Ja to bym chciał być inkluzywnie włączony w poziom zarobków zarządu i innych opierda...czy dyrektorsko-menedżerskich.
41 1
odpowiedź