SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Łaniewska o „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3”: miałam obawy związane ze swoim zdrowiem

W piątek, 25 stycznia odbędzie się kinowa premiera filmu „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3”. - Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że praca na planie kilkadziesiąt lat temu a teraz różni się diametralnie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Łaniewska, która zagrała we wszystkich częściach tej produkcji.

Katarzyna Łaniewska; fot. MTL MaxfilmArticle

„Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” to kontynuacja kultowej historii sprzed 30 lat - widzowie zobaczą jak potoczyły się losy bohaterów po latach politycznej transformacji i społecznych przemian w Polsce. Autorką scenariusza i producentką filmu jest Ilona Łepkowska, która była odpowiedzialna także za poprzednie dwie części tej komedii.

Jedną z ról w produkcji gra Katarzyna Łaniewska, która wciela się w postać Solskiej będącej matką głównej bohaterki. - Bardzo się ucieszyłam, gdy pani Ilona Łepkowska zaproponowała mi udział w kontynuacji „Kogla-mogla”. Od razu zdecydowałam się wziąć udział w tym projekcie, chociaż miałam obawy związane ze swoim zdrowiem. Na szczęście wszystko udało się świetnie zrealizować - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Łaniewska.

Aktorka informuje, że cała ekipa na plan „Kogla-mogla” wróciła z ogromną przyjemnością, ale i też wielkim zastanowieniem czy da radę ponownie nakręcić tak fantastyczny film. - Osobiście bałam się również tego, czy dam radę dobrze zagrać, ponieważ nie jestem już młoda. Przy pomocy moich kolegów udało mi się chyba dobrze odegrać swoje sceny. Jednak jeśli przez ponad 60 lat się jest w swoim zawodzie, to się wie co ma się robić - komentuje.

Katarzyna Łaniewska po raz pierwszy zagrała Solską ponad 30 lat temu. Do dziś widzowie wspominają ją z tamtej roli. W najnowszym filmie bohaterka ma już dorosłego wnuka, który jest źródłem rodzinnych problemów.

- Według mnie dwie pierwsze części „Kogla-mogla” zyskały aż tak ogromną popularność, ponieważ film ten pokazywał prawdę. Świetnie w tych produkcjach pokazane były ówczesne czasy, kiedy to byliśmy młodzi. Dlatego z sentymentem Polacy wracają do tych filmów. To co przełożyło się również na kultowość „Kogla-mogla” to świetne aktorstwo wszystkich moich kolegów i koleżanek - zdradza nam aktorka.

Jak informuje Katarzyna Łaniewska, w ciągu ostatnich 30 lat diametralnie zmieniła się praca na planie filmowym. - Naturalnie technologia przez ten czas się rozwinęła, ale i również wiele innych aspektów. Zmiany dotknęły chociażby catering, który był dużo uboższy niż obecnie. Kiedyś na plan żywność dowoził nam wojskowy samochód. Z sentymentem wspominam, jak kuchnia Solskiej na planie „Kogla-mogla” była jednocześnie miejscem, w którym przyrządzało się herbatę ekipie filmowej. Zadanie to często należało do mnie. Z ogromną przyjemnością gotowałam wodę na starym piecu węglowym i parzyłam herbatę, którą następnie rozdawałam swoim kolegom - komentuje. - To co się jednak nie zmieniło wraz z upływem lat, to długie oczekiwanie na premierę filmu, a zarazem ekscytacja związana z tym, jak się wypadło na planie - dodaje.

W „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” główna bohaterka Kasia (w tej roli Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki), który wpada w kłopoty. W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) - celebrytka i słynna sekstrenerka - wydaje kontrowersyjną książkę.

Bliscy filmowej Barbary - mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) - nie akceptują jej zachowania oraz stylu życia. Buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka).

Oprócz wyżej wymienionych aktorów, w kontynuacji cyklu wystąpią m.in.: Jerzy Rogala, Wiktor Zborowski, Paweł Nowisz, Anna Mucha, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jarmołowicz, Wojciech Solarz, Mayu Gralińska-Sakai, Mikołaj Roznerski, Michalina Sosna, Jakub Kucner, Monika Dryl i Elżbieta Romanowska. Łącznie pojawiło się około 25 aktorów, a w scenach finałowych wystąpiło 150 statystów.

Za reżyserię tej części odpowiada Kordian Piwowarski, zaś producentem jest należąca do Tadeusza Lampki spółka MTL Maxfilm. Za zdjęcia odpowiada Filip Marcickiewicz, muzykę - Sebastian Krajewski, montaż - Marceli Majer, scenografię - Zofia Lubińska, kostiumy - Anna Męczyńska, charakteryzację - Beata Rółkowska, dźwięk - Adam Szmit i Kacper Habisiak, a kierownikiem produkcji jest Magdalena Nalepa.

Zdjęcia do trwającego około 100 minut filmu zrealizowane były przez 30 dni od końca września do 9 listopada tego roku, kiedy to na planie padł ostatni klaps. Odbywały się głównie pod Warszawą, ale część z nich jest również realizowana w stolicy. W trzeciej części komedii widzowie jednak nie zobaczą lokacji sprzed 30 lat - zwłaszcza domu Zawadów.

Najwięcej nagrań miało miejsce w miejscowości Popowo-Parcele, część scen kręcono w sąsiedniej wsi Popowo- Kościelne, a finał filmu był nagrywany w Czarnowie. Przez 7 dni zdjęcia były realizowane również w Warszawie, gdzie plenery były osadzone w Parku Saskim, w okolicach placu Grzybowskiego oraz przy ul Emilii Plater.

Kinowa premiera filmu odbędzie się w piątek, 25 stycznia 2019 roku. Za dystrybucję odpowiadać będzie Next Film. To pierwsza tego typu współpraca MTL Maxfilm z tym dystrybutorem.

Koproducentem i partnerem medialnym „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” jest Telewizja Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Łaniewska o „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3”: miałam obawy związane ze swoim zdrowiem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Piękne zdjęcie :-)
odpowiedź