SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kawę na stacjach Lotosu można nalewać do własnego kubka

Od początku października każdy, kto kupuje kawę na stacjach Lotosu (w Cafe Punkt) może poprosić o jej nalanie do własnego kubka. Zapłaci za nią wtedy 1 zł mniej niż gdyby kupował kawę w papierowym kubku kawiarni.

Article

Spółka Lotos Paliwa akcją „Z własnym kubkiem” włączyła się w działania Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, które promują ograniczanie produkcji szkodliwych, plastikowych odpadów. Z początkiem października, kupując na stacji w Cafe Punkt wybrany gorący napój do swojego własnego kubka (zamiast oferowanego kubka jednorazowego) klient może zaoszczędzić złotówkę.

Firma przytacza dane wskazujące, że każdego roku na świecie zużywa się miliardy jednorazowych produktów, w tym kubków. Mimo rosnącej świadomości na temat segregacji odpadów, jedynie 0,25 proc. tych opakowań trafia do recyklingu.

Akcją „Z własnym kubkiem” Lotos chce przekonać klientów, że kupując napój do swojego wielorazowego naczynia, mają realny wpływ na ratowanie ekosystemu i ograniczenie szkodliwych odpadów.

– Lotos Paliwa, podobnie jak wszystkie podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Lotos, od lat aktywnie uczestniczy w kształtowaniu świadomości pracowników oraz konsumentów. Odpowiedzialność za środowisko naturalne to nasz obowiązek, dlatego chętnie angażujemy się w różnego rodzaju działania proekologiczne. Inicjatywa „Z własnym kubkiem" to także aktywny dialog z naszymi klientami, którzy będą mieli okazję przekonać się, że ekologia po prostu się opłaca. Proponowana przez nas zniżka za zakup napoju do własnego kubka to nagroda i zachęta to tego, by żyć świadomie. Mamy nadzieję, że więcej polskich firm także przyłączy się do akcji – mówi Adam Pawłowicz, wiceprezes zarządu Lotos Paliwa ds. handlu.

Lotos Paliwa jest pierwszą tak dużą siecią, która przyłączyła się do akcji „Z własnym kubkiem".

Co zrobić, by wziąć udział w akcji na stacjach Lotos?

Wystarczy pojawić się na stacji z własnym kubkiem i zakupić wybrany produkt z oferty Cafe Punktu – małą lub dużą kawę, herbatę, espresso lub napój czekoladowy. Przy wyborze napoju w ramach promocji #zwłasnymkubkiem klienci otrzymają 1 zł zniżki. Akcja obowiązuje od 1 października br. na wszystkich stacjach Lotos.

Coraz więcej firm zachęca do korzystania z naczyń i pojemników wielorazowego użytku. Np. w sklepach Carrefour w całej Polsce klient kupujący produkty na wagę może je nabywać do przyniesionego ze sobą pojemnika.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kawę na stacjach Lotosu można nalewać do własnego kubka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl