SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KCI może przejść na New Connect, jeśli Grzegorz Hajdarowicz przekona innych akcjonariuszy i zadekleruje kupno wszystkich akcji

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych sugeruje firmie KCI (do której należy Gremi Media, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), że przed przejściem z rynku głównego giełdy na New Connect powinna uzyskać poparcie tej zmiany od 90 proc. głosów na WZA, a jej większościowy udziałowiec Grzegorz Hajdarowicz powinien wezwać mniejszościowych udziałowców do sprzedaży wszystkich akcji spółki.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCIArticle

KCI zamiar przeniesienia się z głównego rynku warszawskiej GPW na rynek New Connect ogłosiła na początku stycznia br. Jednocześnie podała, że należąca do niej spółka Gremi Media (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zadebiutuje na rynku New Connect. Na początku marca akcjonariusze Gremi Media podjęli uchwałę o ubieganiu się o wprowadzenie jej nowych akcji do obrotu na NewConnect.

Z kolei KCI w czwartek opublikowała stanowisko w sprawie jej przejścia z rynku głównego na New Connect, które otrzymała od zarządu Giełdy Papierów Wartościowych. Zarząd stwierdził, że może uzależnić swoją zgodę na ten ruch od wcześniejszego spełnienia przez spółkę dwóch warunków.

Po pierwsze, na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy KCI, w obecności akcjonariuszy reprezentujących przynajmniej połowę kapitału zakładowego, przejście spółki na New Connect ma poprzeć minimum 90 proc. oddanych głosów. Po drugie, większościowy akcjonariusz spółki ma wyrazić zamiar kupna wszystkich pozostałych akcji, tzn. ogłosić wezwanie dla pozostałych akcjonariuszy, żeby zapisywali się na sprzedaż tych akcji. - Jednocześnie Zarząd GPW zastrzegł, że ostateczna decyzja w przedmiotowym zakresie może zostać podjęta po otrzymaniu przez GPW wniosku KCI S.A. o wykluczenie jej akcji z obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW - czytamy w komunikacie firmy.

Większościowym akcjonariuszem KCI jest prezes spółki Grzegorz Hajdarowicz, do którego należy 43,02 mln akcji stanowiących 62,7 proc. jej kapitału i dających tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu jej akcjonariuszy.

Ogółem w obrocie giełdowym jest 68,58 mln akcji firmy. Na koniec czwartkowej sesji giełdowej cena akcji wynosiła 69 groszy.

Do KCI oprócz Gremi Media należą m.in. firma e-Kiosk zajmująca się dystrybucją prasy cyfrowej, agencja public relations Compress oraz firma MM Conferences organizująca warsztaty i konferencje. Spółka prowadzi też działalność w branży deweloperskiej.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. KCI zanotowała 90,1 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,54 mln zł straty netto, z czego w segmencie mediowym - 81,17 mln zł wpływów i 1,91 mln zł straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI może przejść na New Connect, jeśli Grzegorz Hajdarowicz przekona innych akcjonariuszy i zadekleruje kupno wszystkich akcji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Akcjonariusz
Doskonała decyzja, bo a) o zejściu z rynku głównego powinna decydować większość akcjonariuszy, a nie jeden b) ci, co tego nie chcą, powinni mieć możliwość sprzedaży akcji temu, który tego chce. Brawo GPW
odpowiedź
User
123
KCI zanotowal strate , a nie zysk .
odpowiedź
User
że co?
kto się tym interesuje, bo na pewno nie inwestorzy?
odpowiedź