SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inwestor w „Rzeczpospolitej” ukarany ws. raportów finansowych

Kontrolowany przez Grzegorza Hajdarowicza holding KCI, jeden z głównych akcjonariuszy Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej”  i „Parkietu”, został ukarany przez Komisję Nadzoru Finansowego grzywną administracyjną w wysokości 700 tys. zł.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIGrzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI

W komunikacie KCI opisano, że kara została nałożona przez Komisję Nadzoru Finansowego w związku z nienależytym wykonaniem obowiązku „w zakresie informacji okresowych w związku ze sporządzeniem raportu rocznego za rok obrotowy 2017, skonsolidowanego raportu rocznego za rok obrotowy 2017 oraz skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze roku obrotowego 2018 r.”

Firma dodała, że analizuje decyzję i jej skutki dla potrzeb podjęcia dalszych działań, m.in. złożenia do KNF wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy. Zaznaczyła, że kara nie ma znaczenia dla jej dalszego funkcjonowania i możliwości wywiązania się z bieżących zobowiązań.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

KCI do sierpnia ub.r. był największym akcjonariuszem Gremi Media - wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz większościowym inwestorem E-Kiosku. Wtedy za 33,7 mln zł sprzedała holenderskiej spółce Pluralis, należącej do koncernu George’a Sorosa, walory stanowiące 13,43 proc. kapitału i 20,38 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Gremi Media. Z kolei Pluralis niedługo potem zbył te akcje węgierskiemu koncernowi Central Group, którego twórca Zoltán Varga został powołany do rady nadzorczej Gremi Media. Obecnie KCI ma akcje stanowiące 19,21 proc. kapitału i 21,2 proc. głosów na walnym zebraniu.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa KCI osiągnęła 4,09 mln zł przychodów sprzedażowych i 2,24 mln zł zysku netto, wobec 25,14 mln zł wpływów i 1,87 mln zł zysku netto rok wcześniej. Natomiast w ub.r. przy spadku przychodów z 61,49 do 40,44 mln zł jej zysk netto zwiększył się z 18,5 do 18,87 mln zł. Spółka planuje nie wypłacać dywidendy z zeszłorocznego zysku.

Przez minione 12 miesiące akcje KCI staniały o 16 proc. Na koniec wtorkowej sesji kurs wynosił 0,84 zł, co daje kapitalizację w wysokości 57,61 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Inwestor w „Rzeczpospolitej” ukarany ws. raportów finansowych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nareszcie?
książkę można byłoby napisać na ten temat? Tam byla bardzo kreatywna księgowość zawsze?
odpowiedź
User
Krasawica
A jakieś szczegóły ,,w związku z nienależytym wykonaniem obowiązku „w zakresie informacji okresowych w związku ze sporządzeniem raportu rocznego za rok obrotowy 2017, skonsolidowanego raportu rocznego za rok obrotowy 2017 oraz skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze roku obrotowego 2018 r."? Jakiekolwiek? Coś? Gdzieś? Jakoś? Na ileś?
odpowiedź