SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KGHM: czas na złoża w Kanadzie

KGHM Polska Miedź podpisał z Abacus Mining & Exploration Corporation umowę przystąpienia do spółki joint venture pod nazwą KGHM Ajax Mining Incorporated, która będzie realizowała projekt górniczy eksploatacji rud miedzi i złota ze złoża Afton – Ajax w Kanadzie, podał KGHM w komunikacie.

KGHM: czas na złoża w Kanadzie

Umowa ta jest wynikiem podpisanej przez KGHM i Abacus 4 maja 2010 roku umowy inwestycyjnej.

"Zgodnie z zapisami umowy joint venture, KGHM Polska Miedź SA objęła 51% udziałów w utworzonej wspólnie z Abacus spółce joint – venture KGHM Ajax Mining Inc., poprzez wniesienie wkładu gotówkowego w wysokości 37 000 000 USD. Abacus wniósł do spółki joint - venture wszelkie posiadane prawa do złoża Afton – Ajax oraz w rejonie Afton" - głosi komunikat.

Środki pieniężne zostaną przeznaczone na wykonanie bankowego studium wykonalności oraz na dalsze prace eksploracyjne, podano także.

"Zgodnie z zapisami umowy joint venture, KGHM Polska Miedź SA posiada prawo opcji na objęcie dalszych 29% udziałów w spółce KGHM Ajax Mining Inc., za kwotę nie większą niż 35 000 000 USD. Skorzystanie z prawa opcji możliwe będzie po opublikowaniu bankowego studium wykonalności" - czytamy dalej.

Zgodnie ze studium możliwości projektu Afton-Ajax z lipca 2009, po uruchomieniu produkcji w roku 2013, spółka KGHM  i Abacus będzie produkować około 50 tys. ton miedzi i ponad trzy tony złota rocznie. Okres życia kopalni szacuje się na 23 lata. Koszty produkcji jednej tony miedzi szacowane są na poziomie ok. 2000 USD.

Strategia KGHM na lata 2009-2018 zakłada zwiększenie produkcji miedzi w koncentracie do ok. 700 tys. ton rocznie z ok. 500 tys. ton obecnie. Cel ma być realizowany między innymi poprzez inwestycje w zagraniczne aktywa górnicze.

Abacus Mining & Exploration Corporation jest firmą zajmującą się poszukiwaniem złóż zasobów mineralnych oraz przedsięwzięciami górniczymi. Spółka jest notowana na giełdzie TSX - Venture (TSX-V) w Kanadzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KGHM: czas na złoża w Kanadzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl