SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KGHM rozpoczyna likwidację spółki KGHM Congo

Należąca do spółki KGHM Polska Miedź firma KGHM Congo złożyła wniosek w Sądzie Handlowym w Lubumbashi o dobrowolnej likwidacji tej spółki, wynika z komunikatu KGHM.

"Likwidacja rozpocznie się z dniem 1 stycznia 2010 roku, zgodnie z prawem obowiązującym w Demokratycznej Republice Konga" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że decyzja o likwidacji KGHM Congo została podjęta w związku z zakończeniem przez spółkę projektu inwestycyjnego w Demokratycznej Republice Konga.

KGHM Polska Miedź posiada w KGHM Congo 99,98% udziałów, które ujmuje w sprawozdaniu z sytuacji finansowej w aktywach finansowych dostępnych do sprzedaży o wartości bilansowej równej zero.

KGHM zdecydował o wycofaniu się z inwestycji w Demokratycznej Republice Konga już w 2006 roku skala przedsięwzięcia i stopa zwrotu nie były satysfakcjonujące, a ponadto istniało ryzyko polityczne.

Inwestycja w Kongu, rozpoczęta w 1999 roku, pochłonęła ponad 36 mln USD. KGHM szacował wcześniej, że należałoby zainwestować jeszcze co najmniej 23 mln USD, żeby odzyskać chociaż część poniesionych nakładów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KGHM rozpoczyna likwidację spółki KGHM Congo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl