SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV zamierza nie wypłacać dywidendy. „Priorytetem utrzymanie bezpieczeństwa i płynności finansowej”

Zarząd i rada nadzorczej Kino Polska TV proponują akcjonariuszom, żeby zeszłoroczny zysk netto spółki w całości przeznaczyć na jej kapitał zapasowy. Władze firmy tłumaczą, że w związku z epidemią „priorytetem zarządu jest utrzymanie bezpieczeństwa i płynności finansowej spółki”.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiArticle

Ostateczną decyzję w sprawie przeznaczenia 9,25 mln zł jednostkowego zysku netto Kino Polska TV w ub.r. akcjonariusze firmy podejmą na najbliższym walnym zgromadzeniu. Większościowym akcjonariuszem spółki jest SPI International, ma 65,15 proc. jej kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Dlaczego władze Kino Polska TV chcą jej zeszłoroczny zysk zostawić w spółce? - Priorytetem Zarządu jest utrzymanie bezpieczeństwa i płynności finansowej Spółki. Powyższa decyzja wynika z wyjątkowych okoliczności spowodowanych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 - uzasadniono w komunikacie giełdowym.

Zaznaczono, że zarząd na razie nie może precyzyjnie oszacować, jak mocno pandemia wpłynie na sytuację finansową firmy.

Pierwszy raz bez dywidendy od 9 lat

Kino Polska TV jest notowane na warszawskiej giełdzie od wiosny 2011 roku. W tym okresie tylko w 2011 roku firma nie podzieliła się zyskiem z akcjonariuszami, przeznaczając go na kapitał zapasowy.

Najniższą dywidendę wypłaciła w ub.r. - 5,95 mln zł, po 30 groszy na akcję. Natomiast w 2017 roku przekazała akcjonariuszom 22,4 mln zł, po 1,13 zł na akcję.

Cała grupa kapitałowa Kino Polska TV w ub.r. zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 35,1 proc. do 201,59 mln zł oraz spadek zysku netto z 36,13 do 18,56 mln zł.

Natomiast w pierwszym kwartale br. firma osiągnęła wzrost przychodów o 20 proc. do 49,96 mln zł oraz zysku netto z 3,91 do 4,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV zamierza nie wypłacać dywidendy. „Priorytetem utrzymanie bezpieczeństwa i płynności finansowej”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lók Skaj Łoker
A jeszcze kilka dni temu w wywiadzie p. Bogu Sław był nonszalancko spokojny. A nawet i może z uśmiechem dziwił się pytaniu o kryzys.
odpowiedź