SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV ze wzrostem wpływów o 15 proc. i 38,6 mln zł zysku netto

Grupa Kino Polska TV w pierwszych trzech kwartałach br. miała 102,29 mln zł przychodów ze sprzedaży (15 proc. więcej niż rok wcześniej) i 38,6 mln zł zysku netto.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiArticle

W porównaniu z okresem styczeń-wrzesień 2017 przychody wzrosły o 14,9 proc. z 89 mln zł. Największą część stanowiły wpływy z emisji - 66,22 mln zł. Z reklam firma zarobiła 27,67 mln zł (wzrost o 53 proc.), natomiast wpływy Zoom TV wyniosły 7,95 mln zł.

Od stycznia do września br. Grupa Kino Polska TV osiągnęła zysk z działalności operacyjnej w wysokości 43,1 mln zł (to 229 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 38,6 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej (co wobec 9,98 mln zł w pierwszych trzech kwartałach ub.r.  oznacza wzrost o 287 proc.).

Do wzrostu wyników rentowności przyczyniło się przede wszystkim rozpoznanie zysku na wycenie posiadanego dotychczas udziału w spółce Stopklatka w kwocie 26,9 mln zł. Po eliminacji efektu wyceny zysk na działalności operacyjnej byłby wyższy o 24 proc. niż w analogicznym okresie 2017 r., głównie dzięki wyższym wynikom w segmentach: kanały Filmbox i kanały tematyczne, Zoom TV, kanały marki Kino Polska oraz dzięki niższym pozostałym kosztom operacyjnym.

- Tak znaczący wzrost sprzedaży i wyników to efekt szeregu działań podejmowanych przez Grupę KPTV w związku z realizowaną strategią rozwoju. Systematycznie rośnie segment kanały filmowe marki FilmBox i kanały tematyczne (wzrost o 10 proc.), a także segmenty kanałów marki Kino Polska i Zoom TV. Istotny wzrost przychodów ze sprzedaży w III kwartale przełożył się na prezentowany wzrost wyniku operacyjnego i netto Grupy. Po przeprowadzeniu połączenia 3 spółek zależnych ze spółką KPTV zaczęliśmy realizować efekt synergii - komentuje Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV.

Kino Polska TV większościowym akcjonariuszem Stopklatki od czerwca br.

W czerwcu br. Kino Polska TV za 32,2 mln zł kupiło od Agory 41,14 proc. akcji Stopklatki. Cena jednego waloru również wyniosła 7 zł. Wcześniej Kino Polska TV miała już 41,5 proc. akcji tej spółki.

Do grupy medialnej Kino Polska TV należą kanały: Kino Polska, Kino Polska Muzyka, kanały grupy FilmBox (w tym Kino TV), Zoom TV, Stopklatka TV.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV ze wzrostem wpływów o 15 proc. i 38,6 mln zł zysku netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl