SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KNF zatwierdziła prospekt Banku Millennium

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Banku Millennium w związku z ofertą publiczną akcji serii L, poinformował urząd w komunikacie.

"KNF jednogłośnie zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony przez Bank Millennium w związku z ofertą publiczną akcji serii L oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii L, praw poboru akcji serii L oraz praw do akcji serii L" - czytamy w komunikacie po posiedzeniu Komisji.

Bank Millennium zaoferuje do 425 mln akcji serii L i 849,18 mln praw poboru. Spółka chce też wprowadzić do obrotu prawa do akcji serii L. W komunikacie podano, że prospekt zostanie udostępniony do publicznej wiadomości 13 stycznia.

Banco Comercial Portugues, główny akcjonariusz Banku Millennium, do którego należy 65,5% akcji, już wcześniej potwierdził, że w całości wykona swoje prawa poboru.

Emisja związana jest z realizacją uaktualnionej strategii rozwoju w latach 2010-2012, ogłoszoną w listopadzie.

Celem grupy jest uzyskanie do roku 2012 udziału w rynku detalicznym na poziomie około 7% i w rynku przedsiębiorstw na poziomie około 5%. Rok 2010 bank chce zamknąć liczbą 1,5 mln klientów detalicznych i 15 tys. klientów korporacyjnych.

Pozostałe, główne cele średniookresowe zdefiniowane w strategii to: zwrot z kapitału (ROE) na poziomie około 15%, współczynnik kosztów do dochodów poniżej 60% oraz współczynnik wypłacalności powyżej 11% w 2012 r.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku bank miał 65,96 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 377,85 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: KNF zatwierdziła prospekt Banku Millennium

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl