SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstaje koalicja mediów prawicowych i chrześcijańskich

Utworzenie koalicji mediów, którym bliskie są wartości chrześcijańskie wyznaczone przez Roberta Schumana, było celem debaty "Schuman Media to Stop Superstate (SM2S)", która odbyła się w środę w siedzibie Instytutu Felczaka w Warszawie.

czekaj...Article

Celem spotkania jest utworzenie koalicji na rzecz mediów Schumana, czyli mediów prawicowych i chrześcijańskich – zaznaczył prezes Instytutu Myśli Schumana prof. Zbigniew Krysiak.

Przypomniał, że pomysł koalicji mediów narodził się w czasie V Europejskiego Festiwalu Schumana, podczas którego odbyło się m.in. pięć paneli dyskusyjnych zatytułowanych "Współpraca międzynarodowa w tworzeniu paneuropejskich mediów" z udziałem przedstawicieli mediów z Polski i z zagranicy.

Prof. Krysiak poinformował, że podczas festiwalu sformułowane zostały konkretne rekomendacje, m.in. praktyczna edukacja na temat Europy Schumana w różnych dziedzinach życia społecznego, promowanie "świętych w garniturach i żakietach" z Polski i innych narodów Europy, uruchomienie "marszu Schumana przez instytucje" na wzór marszu przez instytucje środowisk liberalnych, integrowanie środowisk młodzieży wokół Schumana, zaproponowanie i wypromowanie wspólnych ogólnopolskich i ogólnoeuropejskich wydarzeń gromadzących ludzi z Polski i Europy oraz organizowanie cyklicznych ogólnopolskich marszów dla Europy Schumana zakończonych piknikami.

"Poszczególne media w ramach koalicji zachowają autonomię. Będą współpracować przez wymienianie się produkowanymi materiałami, tworzenie sieci społecznościowej mediów w Europie opartych na platformach YouTube i inne, sformułowanie ramówki i cyklu programów w ramach tej koalicji i wymienianie się tymi programami i – w celu uzyskania dużej skali – emisja we wszystkich stacjach mediów należących do koalicji" – wymienił prof. Krysiak.

Poinformował, że rozpoczęły się spotkania z liderami mediów i dziennikarzami, mające na celu zawiązanie koalicji.

Prof. Krysiak zaznaczył, że wśród mediów, które wstępnie zadeklarowały udział w koalicji są media chrześcijańskie i prawicowe. Dodał, że są to media krajowe i europejskie skupione głównie wokół środowisk polonijnych.

Zapowiedział, że kiedy zapadną formalne decyzje o zawiązaniu koalicji powstanie strona internetowa poświęcona tej inicjatywie i specjalna platforma YouTube.

"W czasie przygotowań do zawiązania koalicji przygotowaliśmy sieć transmisyjną, która umożliwia nam w tej chwili transmitowanie do około 100 różnych portali w Europie. W przyszłości może ich być nawet 200. Oznacza to, że program produkowany przez jednego z koalicjantów będzie miał znacznie większy zasięg" – zapowiedział prezes Instytutu Myśli Schumana.

"Zapraszamy wszystkie media, które do tej pory nie brały udziału w tej dyskusji, a są zainteresowane dołączeniem do koalicji, aby się do nas zgłosiły" – zaapelował prof. Krysiak.

Zaznaczył, że koalicja zawiąże się formalnie w okolicach września lub października.

Prof. Krysiak podkreślił, że głównym celem, jaki postawili sobie twórcy koalicji, jest "blokowanie europejskiego superpaństwa niszczącego narody i chrześcijańskie fundamenty Europy".

"W obliczu faktów z ostatnich tygodni czy miesięcy trzeba powstać do działania. Bez zintegrowania się mediów trudno będzie blokować superpaństwo, edukować czy wpływać" – zaznaczył.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstaje koalicja mediów prawicowych i chrześcijańskich

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
enum
I 🎸
odpowiedź
User
prawo
do jutuba niech się lepiej nie przymierzają
odpowiedź
User
Edi
E tam Schumana... Za skromnie! Do myśli Torqemady od razu niech się odwołują i będzie od razu wszystko jasne!
odpowiedź