SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Kocham Cię, Polsko” wróci za rok? „Decyzja jesienią”

TVP2 jest zadowolona z wyników oglądalności „Kocham Cię, Polsko” i zastanawia się nad kontynuacją formatu. - Odpowiedzi, czy program powróci za rok, TVP udzieli na jesieni - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzecznik prasowa TVP.

fot. TVPArticle

Nadawana od 5 marca dziewiąta seria widowiska „Kocham Cię, Polsko” daje TVP2 w soboty pozycję wicelidera rynku. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia oglądalność pierwszych trzech odcinków programu rozrywkowego wyniosła 2,30 mln widzów, co przełożyło się na 14,71 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 12,81 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, TVP2 jest zadowolona z tych wyników i rozważa kontynuację formatu. Jesienią w sobotnie wieczory widzowie Dwójki obejrzą jednak talent-show „The Voice of Poland”, którego siódma edycja jest już przygotowywana. To oznacza, że „Kocham Cię, Polsko” może powrócić do jesiennej ramówki innego dnia, albo dopiero za rok, czyli na wiosnę 2017 roku.

- Format „Kocham Cię, Polsko” ma się dobrze. Jednak ostatecznej odpowiedzi czy powróci wiosną 2017 roku, TVP udzieli na jesieni - wyjaśnia nam Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzecznik prasowa TVP.

Przed podjęciem decyzji TVP chce dokładnie przeanalizować wyniki oglądalności programu. Warto dodać, że w porównaniu do całej ósmej serii, emitowanej jesienią 2012 roku, program zyskał 470 tys. widzów. Wówczas „Kocham Cię, Polsko!” śledziło średnio 1,83 mln osób przy udziałach odpowiednio na poziomie 10,94 proc. oraz 7,19 proc. Widowisko pokazywane było jednak w niedzielę o godz. 20.05.

W „Kocham Cię, Polsko!” dwie drużyny pod wodzą kapitanów Tomasza Kammela i Macieja Musiała, rywalizują między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach z wiedzy o Polsce. Program prowadzi Barbara Kurdej-Szatan, a produkuje go firma Rochstar.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej