SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kodak w Atenach

Kodak - sponsorem Igrzysk Olimpijskich w Atenach

Firma Kodak od ponad 100 lat jest związana z Igrzyskami Olimpijskimi. W tym roku w Atenach odpowiedzialna jest za produkcję identyfikatorów, przeznaczonych dla sportowców i osób obsługujących Olimpiadę oraz dostarczenie cyfrowego sprzętu medycznego dla Polikliniki Olimpijskiej. W trakcie imprezy Kodak wspiera ponad tysiąc fotoreporterów, tworząc największe laboratorium fotograficzne na świecie. Widzowie natomiast mogą na miejscu skorzystać z punktu usług cyfrowych Kodaka. Po raz pierwszy w historii Igrzysk wszystkie zdjęcia, także analogowe, są poddane przez Kodaka obróbce cyfrowej.

Kodak zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w 1896 r. Wówczas, tak jak i w tym roku, odbywały się one w Atenach. Jako stały sponsor Olimpiady zapewnia wsparcie i pomoc w realizacji tego największego sportowego wydarzenia na świecie.
"Nie ma lepszego miejsca do zaprezentowania produktów i usług Kodaka niż Igrzyska Olimpijskie", powiedział Daniel A. Carp, Chairman i Executive Officer, Eastman Kodak. "Pragniemy uwieczniać wspaniałe chwile i dzielić się wspomnieniami, a żadna impreza nie wywołuje tak trwałych wspomnień, jak Olimpiada. Podczas ostatnich 27 Igrzysk właściwie każdy rekord został uwieczniony na filmie Kodaka. Olimpiada jest najlepszą platformą do zademonstrowania wszystkich innowacji Kodaka."

Podczas Olimpiady w Atenach Kodak tworzy największe na świecie laboratorium fotograficzne Kodak Image Center, zlokalizowane w Głównym Centrum Prasowym. Centrum Kodaka obsługuje ponad tysiąc akredytowanych fotografów i agencje prasowe, dostarczając im zarówno filmy tradycyjne, jak i produkty oraz usługi cyfrowe. Po raz pierwszy w historii Igrzysk Olimpijskich Kodak poddaje obróbce cyfrowej wszystkie zdjęcia, zarówno cyfrowe, jak i analogowe, ułatwiając w ten sposób proces ich dystrybucji. Liczbę zdjęć ocenia się na 3 mln. Kodak produkuje również pocztówki olimpijskie oraz wydruki wielkoformatowe, zajmuje się też publikacją codziennych newsletterów, zaproszeń i dziennych przewodników imprez dla sponsorów.

Kodak dba również o zdrowie sportowców i osób obsługujących Olimpiadę. Poliklinice Olimpijskiej, usytuowanej w Miasteczku Olimpijskim, dostarcza technologie, które umożliwiają radiologom elektroniczne przesyłanie cyfrowych zdjęć rentgenowskich, skanów oraz innych obrazów medycznych i towarzyszących im raportów do specjalistów ze szpitala uniwersyteckiego ATTIKO w Atenach w celu konsultacji. Przyspiesza to postawienie diagnozy i podjęcie decyzji o leczeniu. Ponadto Kodak wyposaża Poliklinikę w systemy, które sprawiają, że zdjęcia rentgenowskie wykonuje się cyfrowo w parę sekund, w innowacyjne produkty dentystyczne do diagnozowania wszelkich urazów zębów oraz złamań i zwichnięć szczęki, a także w szeroki zakres usług dla zapewnienia optymalnego funkcjonowania tych zaawansowanych systemów i produktów.
"Ponieważ nasze systemy umożliwiają elektroniczne przesyłanie zdjęć do specjalistów, pracujących w innych placówkach, ranny sportowiec nie musi przemieszczać się, aby poddać się diagnostycznym usługom. Tymczasem od szybkiej diagnozy i leczenia będzie zależało, czy wróci on do zawodów, czy też będzie musiał wycofać się z Igrzysk", powiedział Dan Kerpelman, Prezes Kodak Health Imaging Group.

W czasie trwania Olimpiady Kodak dostarczy ponad 350 tys. identyfikatorów akredytacyjnych dla sportowców, trenerów, sponsorów, dostawców, wolontariuszy i pracowników ochrony. Identyfikator spełnia nie tylko funkcję bezpieczeństwa. Dzięki niemu można również ustalić, do którego miejsca dana osoba została przydzielona, określić jej stanowisko pracy, narodowość oraz przywileje, jakie posiada. Poza tym Kodak wyprodukuje w sumie 80 tys. certyfikatów wizowych, wymaganych dla olimpijczyków, urzędników, wolontariuszy i sponsorów. Każdy certyfikat produkowany jest w rekordowym czasie 10 sekund.

Kodak oferuje także swoje usługi widzom, udostępniając im swoje cyfrowe centrum Kodak Digital Picture Center. Tam mogą oni wydrukować zdjęcia, przesłać je za pomocą poczty elektronicznej, a także na bieżąco gromadzić i segregować.
"Po raz pierwszy w czasie Igrzysk Olimpijskich widzowie mogą skorzystać z cyfrowych kiosków Kodak Picture Maker, aby wydrukować zdjęcia z aparatów cyfrowych lub aparatów w telefonach komórkowych", powiedział Bernard Masson, Prezes grupy Digital and Film Imaging Systems Kodaka. "Mogą oni również korzystać z naszych usług fotograficznych on-line - Foto i Kodak Picture Center Online, aby natychmiast dzielić się cyfrowymi zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie."
Kodak Digital Picture Center pozwala także stworzyć każdemu spersonalizowaną olimpijską foto-broszkę jako wyjątkową pamiątkę z Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004. Na miejscu można zakupić takie produkty Kodaka, jak filmy, aparaty jednorazowe, baterie, a także aparaty cyfrowe, karty pamięci i stacje dokująco-drukujące.

Z usług Kodaka mogą skorzystać również sportowcy. Do ich dyspozycji pozostaje Kodak Picture Maker, który pozwala im w prosty sposób wydrukować zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym lub aparatem w telefonie komórkowym, przesłać je za pomocą poczty elektronicznej, przetransferować, powiększyć, a także segregować. Pełny zakres usług drukarskich oferuje się też sportowcom, używającym tradycyjne filmy i aparaty. Ponadto w pobliżu Kodak Photo Shop działa kafejka internetowa, która umożliwia przesłanie cyfrowych zdjęć do serwisu fotograficznego online Kodaka.

Udział Kodaka w Igrzyskach Olimpijskich rozpoczął się od reklamy w Księdze Oficjalnych Wyników, napisanej przez samego założyciela firmy Kodak, George'a Eastmana. Firma po raz pierwszy zaopatrzyła profesjonalnych fotografów w swój film podczas Olimpiady w Paryżu w 1924 roku. Igrzyska szybko stały się okazją do zaprezentowania nowych technologii i innowacji, włączając aparaty cyfrowe, Kodak Picture Maker, Kodak Sticker Print Kiosk i wiele innych nowych profesjonalnych produktów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kodak w Atenach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl