SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna nagroda dla TP SA

Telekomunikacja Polska "Przyjacielem szkoły z klasą"

 "Gazeta Wyborcza" już po raz drugi wyróżniła Telekomunikację Polską tytułem "Przyjaciel szkoły z klasą". Uznanie jury zdobył program społeczny "edukacja z internetem tp", który umożliwia szkołom m.in. bardzo tani, szerokopasmowy dostęp do Internetu.
 
 Celem programu "edukacja z internetem tp" jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży poprzez zaoferowanie szkołom najszybszej możliwej opcji neostrady tp na bardzo korzystnych warunkach. Ponad 6 tys. szkół, które już korzysta z programu, w roku szkolnym 2004/2005 płaci symboliczną złotówkę miesięcznego abonamentu. W następnych latach będą ponosić opłatę miesięczną równą cenie najtańszej neostrady tp, czyli obecnie 59 zł. Dodatkowo każda szkoła otrzymuje 100 MB przestrzeni dyskowej i nie ma ograniczeń w transferze danych.
 
 W ramach programu "edukacja z internetem tp" stworzony został projekt szkoleń dla nauczycieli, prowadzony we współpracy z Wyższą Szkołą Psychologii Społecznej w Warszawie. Obecnie ponad 70 pedagogów doskonali metody aktywnego korzystania z Internetu i multimedialnych pomocy naukowych w procesie nauczania dzieci.
 
 Kolejna akcja, to uruchomiony w październiku 2004 r. konkurs "Szkolne Projekty Internetowe TP". Do konkursu zostało zaproszonych 120 wylosowanych placówek, które posiadają tytuł "Szkoły z klasą". Zadanie postawione przed szkołami polegało na opracowaniu e-projektów, promujących wykorzystanie szerokopasmowego Internetu jako źródła wiedzy i sposobu na rozwijanie zainteresowań młodych ludzi.
 
 100 szkół, które przygotowały najciekawsze pomysły na zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem Internetu w styczniu 2005 r. otrzymało od TP nagrody po 1500 zł. Aż 26 spośród przesłanych prac, zostało uhonorowanych specjalnym wyróżnieniem ze względu na wybitnie wysoki poziom. Wśród nich znalazły się m.in. pomysły na wykorzystanie Internetu do lekcji astronomii plażowej, inwestowania na giełdzie czy tworzenia filmów animowanych.
 
 Następnym etapem konkursu będzie realizacja wyróżnionych pomysłów. Szkoły, które w najciekawszy sposób zrealizują swoje projekty i prześlą raport wraz z dokumentacją, mają szansę zdobyć 10 nagród specjalnych w wysokości 5000 zł, na kontynuację zajęć w kolejnym roku szkolnym.
 
 Program "edukacja z internetem tp" wpisuje się w strategię rozwoju społeczeństwa informacyjnego, którą TP konsekwentnie realizuje m.in. w ramach "Porozumienia na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego" oraz "Paktu na rzecz szerokopasmowego dostępu do Internetu".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejna nagroda dla TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl