SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komputronik zwiększył zysk do 8,6 mln zł

Komputronik, dostawca sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz elektroniki użytkowej, który obecnie finalizuje prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego w związku z planowanym debiutem na GPW, zwiększył zysk netto do 8,6 mln zł w 2006 roku z 3,33 mln zł rok wcześniej.

Poinformowała spółka w piątek.

"Spółka zwiększyła przychody ze sprzedaży do 338,4 mln zł, czyli o 46% w porównaniu z rokiem 2005. Zysk netto sięgnął 8,6 mln zł i był wyższy o 160% od osiągniętego rok wcześniej. Jednocześnie w roku 2006 rentowność EBITDA firmy wzrosła do 3,6%" - podano w komunikacie.

Odnotowana w ubiegłym roku poprawa rentowności Komputronik wynika m.in. z krótkiego okresu osiągania rentowności operacyjnej przez nowo otwierane salony oraz z dobrej współpracy z dostawcami i producentami sprzętu komputerowego, wyjaśnia spółka.

Firma podała też, że w związku z planami debiutu giełdowego finalizuje prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego.

"Pozyskanie środków z emisji publicznej da firmie możliwość znacznego zwiększenia inwestycji, skali i efektywności działalności" - czytamy dalej.

Komputronik jest polskim dostawcą sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz elektroniki użytkowej. W ofercie firmy znajdują się wyroby wszystkich wiodących producentów sprzętu komputerowego na świecie.

Komputronik prowadzi też sprzedaż komputerów pod własną marką Geo-PC.

Spółka prowadzi dystrybucję poprzez sprzedaż detaliczną i hurtową. Sprzedaż detaliczna odbywa się w ramach sieci własnych salonów (na koniec 2006 roku Spółka posiadała 17 salonów), sklep internetowy, dział klientów biznesowych, sieć sklepów franczyzowych (35 na koniec 2006 r.) oraz sieć autoryzowanych dealerów komputerowych Komputronik Partner.

Głównymi akcjonariuszami firmy są jej założyciele:Wojciech Buczkowski - 49,2%, Ewa Buczkowska - 24,6%, Krzysztof Buczkowski - 24,6%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komputronik zwiększył zysk do 8,6 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl