SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komunikator GG sprzedany funduszowi Xevin Investments

Spółka GG Network (należąca do Grupy Allegro-GG) sprzedała platformę GG, obejmującą komunikator i serwis społecznościowy, funduszowi Xevin Investments. Wartości transakcji nie ujawniono.

Article

W miniony piątek użytkownicy GG zostali poinformowani w komunikacie, że w związku ze sprzedażą platformy nowym operatorem udostępnionych w niej danych osobowych została spółka Xevin Consulting Limited należąca do funduszu Xevin Investments.

- Transakcja nie wpływa w jakikolwiek sposób na korzystanie z Serwisu - podkreślono. - Jednocześnie informujemy, że możesz korzystać z zainstalowanej na Twoim urządzeniu aplikacji Komunikator GG. Jeśli do 15 listopada 2015 roku nie dokonasz jej deinstalacji, wówczas uznamy, że w tym dniu nastąpi zawarcie umowy licencyjnej na korzystanie z Komunikatora GG z Nabywcą, na dotychczasowych warunkach - zaznaczono.

W ramach przygotowania do tej transakcji spółka GG Network została postawiona w stan likwidacji. - Z pewnością przejęcie komunikatora GG przez nowego właściciela nastąpi przed formalną likwidacją samej spółki, a rozmowy z zainteresowanymi toczą się cały czas. Intencją jest sprzedaż aktywów (w tym GG) poza grupę Naspers - informował Wirtualnemedia.pl w połowie października Tomasz Jażdżyński, prezes GG Network.

Xevin Investments podał w komunikacie, że obecnie trwa weryfikacja prowadzonych prac rozwojowych i w ciągu kilku miesięcy przedstawi kierunki zmian i podejmie decyzje co do dalszej strategii komunikatora. - Złożyliśmy ofertę w przetargu na zakup komunikatora GG i go wygraliśmy - opisał Gwidon Humeniuk, członek zarządu Xevin Investments. - Komunikator GG to trzecia co do popularności aplikacja w Polsce, o gigantycznym zasięgu i wciąż dużym potencjale rozwoju. Jest jeszcze za wcześnie aby mówić o naszych planach względem dalszego rozwoju tego narzędzia, niemniej jednak ci którzy spisali GG już na straty, mogą się bardzo mylić - zapewnił.

GG to kolejny podmiot spoza branży e-commerce sprzedany w ostatnim okresie przez koncern Naspers i kontrolowaną przez niego Grupę Allegro-GG. W styczniu br. Grupę Bankier.pl kupił Bonnier Business Polska (wydawca m.in. „Pulsu Biznesu”), w lutym br. - serwis Wykop.pl (kupiony 2,5 roku wcześniej), a maju br. serwis radiowy Open.fm przejęła Wirtualna Polska Holding.

W ostatnich latach komunikator GG stopniowo tracił na popularności, co analizowaliśmy szczegółowo jesienią ub.r. Tomasz Jażdżyński wyjaśniał nam wtedy, że głównym konkurentem GG jest chat Facebooka.

We wrześniu br. aplikacja GG miała 2,35 mln użytkowników i 3,48 mln uruchomionych programów, serwis GG.pl - 797,8 tys. użytkowników, 71,1 mln odsłon i 66:49 minuty średniego czasu korzystania przez użytkownika, a Gadu-Gadu.pl (pozwalający tylko pobrać komunikator) - 237,3 tys. użytkowników i 2 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych). Mocną pozycję zachowuje natomiast mobilna wersja komunikatora, która jest zdecydowanie najpopularniejszą z polskich aplikacji objętych w Megapanelu audytem site-centric - we wrześniu br. zanotowała 787,2 mln odsłon, wobec 443,2 mln rok wcześniej.

W ostatnich latach GG Network pozbywała się większości swoich pozostałych aktywów. W połowie 2013 roku zamknęła serwis mikroblogowy Blip.pl, a serwisy informacyjno-rozrywkowe Gadu-Gadu.pl i Ochyachy.pl połączyła w 24.pl, natomiast w 2011 roku zamknęła wirtualną sieć telefonii komórkowej GaduAIR. Trzy lata temu w firmie przeprowadzono spore zwolnienia.

Komunikator GG działa od 15 lat, do 2012 roku funkcjonował pod nazwą Gadu-Gadu. Jego ostatnia nowa wersja, połączona z rebrandingiem, została udostępniona wiosną 2012 roku.

Dołącz do dyskusji: Komunikator GG sprzedany funduszowi Xevin Investments

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
GG już zdechło
odpowiedź
User
jddcbjhf
Po wygranej PIS wyprzedają wszystko i emigruja do Kanady ;-)
odpowiedź
User
Majkel
Xevin wykupił Grono, tylko dla baz emaili, aby powstał LeadR (serwis co oferuje targetowany spam) i pozwolił temu portalowi upaść. To samo będzie z gadu gadu wytną co potrzebują i wrzucą pozostałości na śmietnik.

To koniec gadu gadu
odpowiedź