SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

551 tys. widzów magazynu „Forum” w TVP Info, Klarenbacha na razie zastępuje Kłeczek

W sezonie 2022/2023 magazyn „Forum” śledzi średnio 551 tys. osób. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej cykl stracił 20 tys. widzów, ale minimalnie wzrósł jego rynkowy udział w 4+ - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. W piątek program poprowadził Miłosz Kłeczek, który zastępuje Adriana Klarenbacha. Ma on jednak docelowo wrócić do programu. 

Adrian Klarenbach, fot. TVP InfoArticle

Program TVP Info „Forum” emitowany jest w piątki około godz. 20.15.

Jego średnia oglądalność w okresie od 2 września 2022 roku do 23 marca 2023 roku wyniosła 551 tys. osób, co przełożyło się na 4,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,56 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 2,09 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Najpopularniejsze wydanie informacyjno-publicystycznej audycji w analizowanym okresie wyemitowane zostało 21 października ub.r. - obejrzało je 704 tys. widzów.

W analogicznym okresie rok wcześniej (tj. od 3 września 2021 roku do 24 marca 2022 roku) średnia widownia „Forum” wynosiła 571 tys. osób.

Przełożyło się to na 4,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,57 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 2,17 proc. w grupie 16-59.

Widownia audycji rok do roku spadła o 20 tys. osób, ale minimalnie wzrósł jej rynkowy udział w grupie wszystkich widzów.

Głównym gospodarzem „Forum” był przez lata Adrian Klarenbach, który w ostatnim czasie został zawieszony przez TAI w obowiązkach. Stało się to po tym jak w w programie „Minęła 20” dziennikarz rozwiązał zaproponowany przez posła Solidarnej Polski Mariusza Kałużnego zakład o to, czy w Polsce ktoś pobiera wyższą emeryturę niż Donald Tusk. Kałużny w to wątpił, więc zapowiedział, że gdyby taka osoba się do niego zgłosiła, przekazałby swoje miesięczne uposażenie poselskie na dom dziecka.

Okazało się, że wbrew sugestii polityka są tacy emeryci - Klarenbach pod koniec programu podał przykłady ponad 80-letnich osób mających znacznie wyższe emerytury niż lider PO.

Od początku kwietnia Klarenbach został głównym prowadzącym pasmo „TVP3 Info”. - Adrian będzie od kwietnia twarzą „TVP3 Info”, które ma za zadanie znacząco wzmocnić. Szefostwo liczy na duże wzrosty oglądalności jeszcze w tym półroczu, a Klarenbach ma być ich „motorem” - informowała TVP jeszcze w marcu.

Ostatnio sytuacja się zmieniła. - Redaktor Adrian Klarenbach będzie prowadził serwisy informacyjne w TVP3 Info oraz programy publicystyczne w TVP Info - przekazało nam biuro prasowe nadawcy. Jakie programy Klarenbach będzie nadal prowadził w TVP Info? Tego nadawca nie zdradza. Z naszych ustaleń wynika, że niemal na pewno na początek będzie to „Forum”. Potem Klarenbach może stopniowo pojawiać się innych programach, które wcześniej prowadził: "Minęła 8", "Minęła 9" oraz "Minęła 20".

Adriana Klarenbacha w „Forum” zastępuje na razie Miłosz Kłeczek, który poprowadził magazyn w piątek, 7 kwietnia br. 

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-adrian-klarenbach-tvp-info-debiut-tvp3-dostal-klapsa ##

Udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 5,14 proc.