SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec czczych obietnic Reader's Digest

UOKiK zawarł ugodę z wydawnictwem Reader's Digest. Spółka zobowiązała się do modyfikacji korespondencji kierowanej do klientów.

Z powodu licznych skarg konsumentów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów złożył pozew przeciwko wydawcy Przeglądu Reader’s Digest. Powodem były użyte w korespondencji sformułowania, sugerujące zwycięstwo w organizowanych przez spółkę loteriach, podczas gdy w rzeczywistości uzyskanie wygranej było znikome. Ponadto Urząd zarzucał spółce, że prowadzi reklamę sprzeczną z dobrymi obyczajami, ponieważ przesyłane przez wydawcę dokumenty sprawiały wrażenie informacji o charakterze oficjalnym, choć faktycznie były jedynie przekazem komercyjnym.

W efekcie działań Urzędu spółka zobowiązała się do wprowadzenia zmian w treści korespondencji kierowanej do konsumentów. Wobec powyższego, Prezes UOKiK zdecydował o zawarciu pozasądowej ugody z wydawcą, przy czym Urząd będzie monitorował przestrzeganie jej treści pod kątem wywiązywania się przez wydawcę z przyjętych na siebie zobowiązań.

W przypadku nieprzestrzegania przez spółkę obowiązków nałożonych ugodą, sprawa może być ponownie przedmiotem działań Urzędu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec czczych obietnic Reader's Digest

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl