SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co z nową koncesją dla TOK FM? KRRiT zapowiada monitoring programowy

Radio TOK FM czeka na rozpatrzenie wniosku o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat. Zanim zapadnie decyzja, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadzi monitoring programowy stacji.

fot. materiały prasoweArticle

Radiu TOK FM 3 listopada br. wygasa 10-letnia koncesja na naziemne nadawanie programu w 23 miastach w Polsce. Dlatego stacja stara się o jej przedłużenie na kolejny okres.

- Wniosek w sprawie koncesji dla Radia TOK FM został złożony w ustawowym terminie i czekamy na jego rozpatrzenie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory, do której należy rozgłośnia.

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, potwierdza, że dokument trafił do regulatora: - Wniosek TOK FM o koncesję na kolejne 10 lat wpłynął do KRRiT.

Regulator zlecił monitoring stacji. - To standardowa procedura, która poprzedza wydanie decyzji. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku dużych nadawców - zapewnia nas prof. Tadeusz Kowalski, członek KRRiT. - Sprawdzamy, czy stacja, która stara się o nową koncesję, wypełniała dotąd wszystkie warunki programowe zapisane w dokumencie. Przyglądamy się, czy były skargi od słuchaczy i jak je rozpatrywano.

Prof. Kowalski przypomina, że nadawcy radiowi mają obowiązek, żeby przynajmniej przez 28 dni archiwizować zapis 24-godzinnego programu.

TOK FM ma ponad 30 tys. subskrybentów

TOK FM od lat posługuje się hasłem "Pierwsze Radio Informacyjne". Słowo stanowi na antenie ok. 90 proc. programu. W ciągu dnia stacja nadaje serwisy informacyjne co 20 minut, a między nimi audycje publicystyczne, rozmowy, komentarze i magazyny tematyczne związane z polityką, ekonomią, kulturą, motoryzacją, zdrowiem czy sportem.

Stacja rozwija swoją ofertę w sieci: liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM na koniec października 2022 r. przekroczyła 30 tys. Podcastowa biblioteka TOK FM to ponad 200 audycji i cykli tematycznych o różnorodnej tematyce, zawierająca przeszło 75 tys. materiałów. Są wśród nich bieżące audycje z anteny Radia TOK FM oraz podcasty dostępne wyłącznie w internecie, np. "Co z Ciebie wyrośnie?" Karoliny Oponowicz, "English Biz" Olgi Pietrykiewicz czy radiowy serial dokumentalny Michała Janczury "Eksperyment", nagrodzony Grand Press 2022.

Jak wynika z badania Radio Track realizowanego przez pracownię Kantar Polska, w okresie od października do grudnia 2022 r. Radio TOK FM miało 3,2 proc. udziału w słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Co z nową koncesją dla TOK FM? KRRiT zapowiada monitoring programowy

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
andyd
TOK FM to niezła gadzinówka. Uwielbiam, kiedy redaktor pręży się by udowodnić tezę i sufluje temat gościowi, a on ze spokojem wyjaśnia jak jest. Szczególnie rano ok. 7:20.


Co kto woli. O 7:20 w TVP Info też nie bywa łatwo.
PR24 tam dopiero jest propaganda, cięzko o większą, rzadko ktoś skrytykuje rząd, z reguły opozycja jest winna wszystkiemu
odpowiedź
User
Re re re daktor
To radio to jak radiowęzeł w zakładzie pracy. Zgodnie z linią brukselskiej władzy i narodu co się wybranym zowie
odpowiedź
User
Jaro
"Pierwsze Radio Informacyjne" a nie dezinformacyjne?


o pisowskie szmaty znowu zęby swędzą
odpowiedź