SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co z nową koncesją dla TOK FM? KRRiT zapowiada monitoring programowy

Radio TOK FM czeka na rozpatrzenie wniosku o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat. Zanim zapadnie decyzja, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadzi monitoring programowy stacji.

fot. materiały prasowe Article

Radiu TOK FM 3 listopada br. wygasa 10-letnia koncesja na naziemne nadawanie programu w 23 miastach w Polsce. Dlatego stacja stara się o jej przedłużenie na kolejny okres.

- Wniosek w sprawie koncesji dla Radia TOK FM został złożony w ustawowym terminie i czekamy na jego rozpatrzenie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory, do której należy rozgłośnia.

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, potwierdza, że dokument trafił do regulatora: - Wniosek TOK FM o koncesję na kolejne 10 lat wpłynął do KRRiT.

Regulator zlecił monitoring stacji. - To standardowa procedura, która poprzedza wydanie decyzji. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku dużych nadawców - zapewnia nas prof. Tadeusz Kowalski, członek KRRiT. - Sprawdzamy, czy stacja, która stara się o nową koncesję, wypełniała dotąd wszystkie warunki programowe zapisane w dokumencie. Przyglądamy się, czy były skargi od słuchaczy i jak je rozpatrywano.

Prof. Kowalski przypomina, że nadawcy radiowi mają obowiązek, żeby przynajmniej przez 28 dni archiwizować zapis 24-godzinnego programu.

TOK FM ma ponad 30 tys. subskrybentów

TOK FM od lat posługuje się hasłem "Pierwsze Radio Informacyjne". Słowo stanowi na antenie ok. 90 proc. programu. W ciągu dnia stacja nadaje serwisy informacyjne co 20 minut, a między nimi audycje publicystyczne, rozmowy, komentarze i magazyny tematyczne związane z polityką, ekonomią, kulturą, motoryzacją, zdrowiem czy sportem.

Stacja rozwija swoją ofertę w sieci: liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM na koniec października 2022 r. przekroczyła 30 tys. Podcastowa biblioteka TOK FM to ponad 200 audycji i cykli tematycznych o różnorodnej tematyce, zawierająca przeszło 75 tys. materiałów. Są wśród nich bieżące audycje z anteny Radia TOK FM oraz podcasty dostępne wyłącznie w internecie, np. "Co z Ciebie wyrośnie?" Karoliny Oponowicz, "English Biz" Olgi Pietrykiewicz czy radiowy serial dokumentalny Michała Janczury "Eksperyment", nagrodzony Grand Press 2022.

Jak wynika z badania Radio Track realizowanego przez pracownię Kantar Polska, w okresie od października do grudnia 2022 r. Radio TOK FM miało 3,2 proc. udziału w słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Co z nową koncesją dla TOK FM? KRRiT zapowiada monitoring programowy

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
andyd
TOK FM to niezła gadzinówka. Uwielbiam, kiedy redaktor pręży się by udowodnić tezę i sufluje temat gościowi, a on ze spokojem wyjaśnia jak jest. Szczególnie rano ok. 7:20.


Co kto woli. O 7:20 w TVP Info też nie bywa łatwo.
PR24 tam dopiero jest propaganda, cięzko o większą, rzadko ktoś skrytykuje rząd, z reguły opozycja jest winna wszystkiemu
81 19
odpowiedź
User
Re re re daktor
To radio to jak radiowęzeł w zakładzie pracy. Zgodnie z linią brukselskiej władzy i narodu co się wybranym zowie
odpowiedź
User
Jaro
"Pierwsze Radio Informacyjne" a nie dezinformacyjne?


o pisowskie szmaty znowu zęby swędzą
52 27
odpowiedź