SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawicowe komercyjne stacje przejęły widzów TVP Info - rekordowe wyniki TV Republika i Telewizji wPolsce.pl (dane minutowe)

W środę o godz. 11.18 zakończyło nadawanie TVP Info, które tego dnia miało średnio 0,87 proc. udziału w rynku. Była to szósta najchętniej oglądana stacja newsowa w Polsce. Liderem było TVN24, a rekordy oglądalności zanotowały prawicowe komercyjne kanały TV Republika (2,61 proc.) i Telewizja wPolsce.pl (0,15 proc.) - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Michał Adamczyk na antenie TV Republika Michał Adamczyk na antenie TV Republika

Koniec TVP Info i „Wiadomości”

W opublikowanym w środę przed południem komunikacie podano, że minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów i członków rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Jednocześnie minister powołał nowe rady nadzorcze tych spółek, które z kolei powołały nowe zarządy. Nowym przewodniczącym rady nadzorczej TVP został Piotr Zemła a jego zastępcą - Maciej Taborowski. Z kolei na stanowisko prezesa powołany został były szef TAI Tomasz Sygut, który zastąpił Mateusza Matyszkowicza.

Nowe szefostwo Telewizji Polskiej w środę doprowadziło do przerwania nadawania kanałów TVP Info, TVP3 i TVP World (w miejscu stacji w środę od godz. 11.18 pojawiły się sygnały TVP1, TVP2 i TVP Kultura oraz inne audycje, m.in. serial „Ranczo”), publiczny nadawca nie pokazał również „Wiadomości” (wydań o 12.00, 15.00 i 19.30), „Teleexpressu” i „Panoramy”. O godz. 19.30 widzów TVP1, TVP Info i TVP Polonia powitał Marek Czyż, który w krótkim oświadczeniu poinformował, że w czwartek TVP rozpocznie emisję „Wiadomości” w nowej odsłonie.

TVN24 na czele stacji newsowych w środę

W rankingu stacji newsowych pierwsze miejsce w środę, 20 grudnia 2023 roku zajęła stacja TVN24. Średni dobowy udział kanału wyniósł 11,32 proc. Był o 97,90 proc. wyższy niż w okresie od 1 stycznia do 19 grudnia br. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajął Polsat News, którego udział w analizowanym okresie wyniósł 4,26 proc. (wynik był o 142,05 proc. wyższy, niż przeciętnie w tym roku).

Rekordy TV Republika i Telewizji wPolsce.pl

Podium uzupełnia prawicowa TV Republika, która zanotowała najwyższy dobowy udział w historii nadawania. Wynik stacji wyniósł 2,61 proc. i był o 2510 proc. wyższy niż zazwyczaj.

Rekordowy wynik osiągnęła także Telewizja wPolsce.pl, która również jest kanałem o charakterze prawicowym. SHR% stacji wyniósł 0,15 proc. (siódme miejsce w zestawieniu; + 400 proc.).

Obie stacje przez cały dzień obszernie krytykowały ostatnie zmiany w Telewizji Polskiej. Specjalne pasmo pokazywało także katolickie TV Trwam, ale wyniki stacji nie są udostępniane przez NAM (kanał jest mierzony, ale jego wyniki firma badawcza udostępnia tylko nadawcy i KRRiT).

Tylko 0,87 proc. udziału TVP Info

Dopiero na 6. lokacie sklasyfikowane zostało TVP Info, którego średni dobowy udział wyniósł 0,87 proc. (- 82,87 proc.). Dwa oczka niżej uplasowało się TVP3 (0,09 proc.; - 90,72 proc.). W panelu NAM monitoring obu stacji wykazywał widownię do godz. 11.18, czyli do momentu zakończenia nadawania.

Stare „Wiadomości” hitem środy w TV Republika

Telewizja Republika w środę o godz. 19.30 (w dotychczasowym paśmie emisji „Wiadomości” w TVP1, TVP Info i TVP Polonia) pokazała specjalną audycję, w której pojawili się twórcy dziennika publicznego nadawcy.

Trwająca ponad pół godziny relacja przyciągnęła do TV Republika 560 tys. widzów, co przełożyło się na 4,38 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów. Jednocześnie jest to najchętniej oglądana pojedyńcza audycja w historii stacji.

Z rankingów oglądalności wszystkich audycji (trwających minimum 5 minut) nadanych w TV Republika i Telewizji wPolsce.pl wynika że obie stacje zanotowały duży wzrost oglądalności w ciągu kilku pierwszych godzin po wyłączeniu sygnału kanałów informacyjnych publicznego nadawcy.

Portal Wirtualnemedia.pl dotarł również do danych widowni minuta po minucie najważniejszych stacji telewizyjnych (takich jak: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN24, TVP Info, Polsat News, TV Republika i Telewizja wPolsce.pl). Z analizy wynika, że przez większość doby liderem rynku telewizyjnego było TVN24. Najwyższe widownie zgromadziły pasma TVN wokół „Faktów”, Polsatu - „Wydarzeń” oraz TVP2 - „Na dobre i na złe” i „Barw szczęścia”.

Ciekawie prezentują się dane telewizyjnej Jedynki wokół godz. 17.00 i 19.30 - o tej porze tradycyjnie powinny się zaczynać „Teleexpress” i „Wiadomości”. Na wykresie w tych pasmach można zobaczyć nagłe chwilowe wystrzały widowni do odpowiednio 1,7 i 2,6 mln widzów. Podobną sytuację można dostrzec w TVP1 o 12.00 i 15.00 (wydania „Wiadomości” w ciągu dnia) oraz w TVP2 o 18.00 („Panorama”).

Wykres pokazuje również spadek oglądalności TVP Info do zera po wyłączeniu sygnału stacji. Następnie widownię zaczyna budować TV Republika (a także Telewizja wPolsce.pl).

Dołącz do dyskusji: Prawicowe komercyjne stacje przejęły widzów TVP Info - rekordowe wyniki TV Republika i Telewizji wPolsce.pl (dane minutowe)

72 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Imigrant
I prawidłowo. Niech żyją Wolne Media. Niech żyje demokracja i wolność. Precz z komuną. Precz z tuskiem.
odpowiedź
User
Nadya Ter
Widać było czyim głosem krakało tvpis. Zobaczymy jak teraz odnajdą się na rynku, rozgwiazdy z tvpis.
89 74
odpowiedź
User
Olfaktoria
I prawidłowo. Niech żyją Wolne Media. Niech żyje demokracja i wolność. Precz z komuną. Precz z tuskiem.
oj boli pisowca że oderwało się was od koryta z którego kradliscie i opluwaliscie Polaków :D
odpowiedź