SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs dla kierowców rozstrzygnięty

Konkurs PZU SA "Jestem życzliwy na drodze" rozstrzygnięty

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA rozstrzygnął w ubiegłym tygodniu konkurs dla kierowców „Jestem życzliwy na drodze”, realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-prewencyjnej „Na drodze bezpiecznie”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu ponad 7,5 tysiąca kierowców powstał Kodeks Życzliwego Kierowcy, a także internetowa mapa niebezpiecznych miejsc na polskich drogach. Partnerem akcji była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Celem akcji „Na drodze bezpiecznie”, organizowanej w tym roku po raz pierwszy, było propagowanie wśród kierujących pojazdami odpowiedzialnych i kulturalnych zachowań na drodze. Aby wziąć udział w konkursie kierowcy deklarowali przestrzeganie Kodeksu Życzliwego Kierowcy, mówiącego m.in. o tolerancji i szacunku wobec innych kierowców. W ramach konkursu kierowcy zgłaszali także propozycje 10 zasady Kodeksu, której przestrzeganie ich zdaniem przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Ponad 7,5 tysiąca kierowców nadesłało propozycje w konkursie „Jestem życzliwy na drodze”. Zwycięzcą konkursu został Wojciech Kotłów z Radowa Małego. Zgłoszone przez niego hasło: „Pamiętam, że nie ma bezpiecznych dróg i samochodów, jest tylko bezpieczna jazda” zostało wybrane przez Komisję Konkursową na 10 zasadę Kodeksu Życzliwego Kierowcy. Zwycięzca otrzyma w nagrodę samochód osobowy Mitsubishi Space Star. Dodatkowo w konkursie wyróżnionych zostało 31 propozycji ostatniej zasady Kodeksu Życzliwego Kierowcy. Ich autorzy otrzymają w nagrodę telewizory panoramiczne, zestawy kina domowego oraz odtwarzacze DVD.

„Bardzo cieszy nas fakt, że kierowcy tak chętnie zaangażowali się w tworzenie Kodeksu Życzliwego Kierowcy oraz mapy niebezpiecznych miejsc. Wierzymy, że nasza akcja przyczyni się do propagowania zasad kulturalnego i odpowiedzialnego zachowania na drogach” – powiedział Tomasz Fill, Rzecznik prasowy PZU SA.

Akcja „Na drodze bezpiecznie” jest częścią programu działań prewencyjnych konsekwentnie realizowanego przez PZU SA. Zgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej (art. 149) firmy ubezpieczeniowe mogą z części własnych dochodów tworzyć tzw. fundusz prewencyjny, z którego środki przeznaczane są przede wszystkim na likwidację zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi oraz ochronę ich mienia. PZU SA jest jedną z niewielu firm ubezpieczeniowych, które

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs dla kierowców rozstrzygnięty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl